Лидерът на Хюстън рокетс Джеймс Хардън вкара повече от 50

...

Хардън вкара 51 точки, но "Лейкърс" спря серията на "Хюстън"

Лидерът на " Хюстън рокетс " Джеймс Хардън вкара повече от 50 точки за повторно през сезона, само че победният ход на тима му беше спрян от " Лос Анджелис лейкърс ". " Езерняците " завоюваха със 122:116 вкъщи и прекъснаха серията на " ракетите " от 14 следващи триумфа в НБА.

Новобранецът Кайл Кузма беше в главната на изненадващата победа на калифорнийци. 22-годишното крило вкара седем тройки от 10 опита и приключи с рекордните в кариерата си 38 точки. Той беше прецизен при 12 от 17-те си стрелби от игра, а към точковия си актив добави седем битки и четири асистенции.

Кори Брюър също имаше голяма заслуга за триумфа. Той влезе от пейката за 25 минути, в които означи 21 точки при 78%, взе пет битки и открадна три топки. Друга от запасите - Лари Нанс, също направи ужасно включване - 13 точки при пет точни стрелби от шест опита, девет битки и четири асистенции.

С двуцифрен точков актив, само че при много по-ниска успеваемост в стрелбата приключиха Лонзо Бол (16 точки), Брандън Инграм (13 т.) и Джон Харт (11 т.). Тримата титуляри комбинираха 12 коша от игра от 40 стрелби.

Хардън вкара 51 точки, само че
© Reuters

" Лейкърс " стартира чудесно мача и завоюва първата четвърт с 37:22. Във втората част разликата в интерес на домакините доближи цели 22 точки. " Хюстън " съумя да се съвземе и след мощни финални минути на полувремето стопи изоставането си до шест точки - 53:59.

" Ракетите " продължиха да играят по-добре след почивката и за пръв път поведоха при 65:64. Последваха равностойни минути, а седем минути преди края на дуела резултатът беше еднакъв - 100:100.

" Лейкърс " направи решителна серия от 10 следващи точки за 110:100, откакто " Хюстън " пропусна седем следващи стрелби от игра. Хардън върна очакванията на " ракетите ", откакто понижи до 104:110. Брюър обаче отговори с тройка, а два наказателни изстрела на Бол за 115:104 пречупиха съпротивата на гостите.

Хардън влезе в историята на " Хюстън ", откакто стана първият състезател на " ракетите ", който вкарва над 20 точки в 30 следващи дуела. Той осъществя 15 от 17-те си стрелби от игра и 17 от 21 наказателни изстрела, като добави девет асистенции и пет битки.

Ерик Гордън вкара 21 точки, само че пропусна 13 от 21 изстрела от игра. Тревор Ариза се регистрира с дабъл-дабъл от 18 точки и 11 битки, само че също приключи с ниска успеваемост в стрелбата - шест коша от 14 опита от игра. Крис Пол приключи със скромните за стандартите си осем точки и пет асистенции.

" Хюстън " позволи петата си загуба от 30 мача, само че остава тимът с най-хубави индикатори в НБА. " Ракетите " водят в Западната конференция пред първенеца " Голдън стейт уориърс ", който е спечелил същия брой мачове, само че има едно проваляне повече. " Сан Антонио спърс " е на трета позиция с 22 извоювани от 32 изиграни срещи.

" Бостън селтикс " е водач в Източната конференция с 26 победи и осем загуби. " Торонто раптърс " е втори с 21 триумфа и осем проваляне. " Кливланд кавалиърс " заема третото място с 23 победи от 32 мача.
Източник: dnevnik.bg