Лидерът на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън отбеляза рекордните в кариерата

...

Хардън с рекордни в кариерата си точки за разгромен успех на Хюстън

Лидерът на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън означи рекордните в кариерата си 56 точки за триумфа на тексаския отбор със 137:110 над Юта Джаз като хазаин.

Хардън сподели извънредно постоянна пукотевица от игра, като приключи с 19 точни изстрела от 25, а също така направи и 13 асистенции, въпреки че бе на терена едвам 35 минути. Известният с голямата си брада баскетболист вкара по 22 точки в първата и третата четвърт, а в стрелбата от тройката бе 7 от 8. Ерик Гордън прибави 20 точки за триумфа на "ракетите ", Тревър Ариза приключи с 14, а с 13 остана бразилският деец Нене.

За Юта новобранецът Донован Мичъл вкара 17 точки, а Руди Гобер прибави 13. Шампионът в Източната конференция Кливланд Кавалиърс продължава със свободното си проваляне от началото на сезона, откакто отстъпи със 115:117 пред Атланта като хазаин. За "кавалерите " това бе шеста загуба в 10 мача, като те отстъпиха пред тим, който имаше едвам една победа в 9 срещи от началото на сезона. С изключение на първите няколко минути на срещата, Атланта водеше в резултата през останалото време, като на няколко пъти "ястребите " повеждаха с 16 точки. 3:24 минути преди края Кливланд изостава с 12 точки при 98:110, само че с няколко точни стрелби от тройката и дейна отбрана, започваща още от под самия панер на противника, домакините се приближиха единствено на 2 точки от противника си секунди преди края.

ЛеБрон Джеймс нападна коша на противника и отклони топката към намиращия се на тройката Ченинг Фрай, който обаче пропусна. При добавката Дуайн Уейд също пропусна и по този начин Кливланд не съумя да прати мача даже в продължение. Денис Шрьодер бе най-хубав за Атланта с 28 точки и 9 асистенции, а по 17 точки за триумфа прибавиха Тайрон Принс и Люк Бабит. За Кливланд ЛеБрон Джеймс приключи с 26 точки и 13 асистенции, а Дуайн Уейд остана с 25 точки и 13 битки. Кайл Корвър добави още 23 точки за домакините. Кристапс Порзингис означи 40 точки, а отборът на Ню Йорк записва петата си победа за сезона, откакто се наложи със 108:101 над Индиана като посетител. Нюйоркчани губеха с 19 точки в края на третата четвърт, само че след 36:17 в последната четвърт гостите направиха цялостен поврат.

Тим Хардауей прибави 16 точки за спечелилите, новобранецът Франк Нтиликина приключи с 10, а турският център Енес Кантер приключи с 9 точки и 18 битки. За Индиана 18 точки означи Тадиъс Йънг, Виктор Оладипо прибави 17, а с 16 остана Домантас Сабонис./БТА