Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че ГЕРБ е една

...
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че ГЕРБ е една
Коментари Харесай

Борисов: ГЕРБ е една от четирите управляващи партии

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов разгласи, че ГЕРБ е една от четирите ръководещи партии. Досега Борисов неведнъж повтаряше, че ръководството е единствено на ГЕРБ, Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ и това е „ държавно управление на малцинството “.

„ Кои ние управляваме (ГЕРБ ли? – б.а). Не, ние сме една от четирите “, сподели Борисов пред публицисти в Народното събрание в четвърътк.

Попитан дали „ ДПС-Ново начало “ също е в ръководството, Борисов разгласи, че „ без тях не може да мине нищо “.

Председателят на ГЕРБ разгласи, че нямал никакво предпочитание да бъде министър председател и не е разговарял с съдружните си сътрудници от Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ.

„ Беше сложено изискване, с цел да има държавно управление, аз да не съм министър председател и по тази причина излъчих свои представител “, сподели той.

Борисов отхвърли рецензиите, че въздейства върху решенията на държавното управление и разгласи, че ГЕРБ е дисциплинирана партия и когато „ водачът на ГЕРБ приказва, всички в партията мълчат “.

По думите му той има задоволително мощ и мощност и като елементарен народен представител, а тази мощ идва от това, че има най-голямата парламентарна група и „ дава верни решения “.

Борисов отговори и на рецензиите, че е участвал на срещата сред Росен Желязков и ръководителя на Европейската комисия Усрсула фон дер Лайен в неденя във ВМЗ-Сопот.

По думите на ръководителя на ГЕРБ той е бил поканен, с цел да опише за водените от него договаряния с „ Райнметал “ за изграждане на цех за барут в България.
" Пеевски и Борисов не са в изпълнителната власт "
„ Нито един от двамата ( Пеевски и Борисов – б.а) не е във властта. В изпълнителната власт. От коя власт да изляза? Да спра да бъда народен представител ли? Че мен се ме избрали хората “, сподели Борисов във връзка провелите се в сряда митинги против държавното управление.

През деня пред постройката на Народното събрание протиестираха симпатизанти на проруската „ Възраждане “ и „ Величие “, а вечерта се организира митинг под наслов „ Отпор против дикатурата “, проведен от самодейност „ Правосъдие за всеки “ и подсилен от ПП-ДБ.
По думите му това са професионални протестиращи и няма митинги за решение на проблеми и не е ясно коя е превзетата страна.

" Сега дори ми се върви и на мен на митинг – прелестно е да пиеш бира и да викаш ", сподели Борисов.

Той разгласи, че постоянно има недоволни, а от митинги се тормози само когато е министър председател.
Борисов не видя скандал с аудиенция на Зафиров в Китай
Председателят на ГЕРБ счита, че няма нищо скандално в визитата на вицепремиера Атанас Зафиров в Китай.

Вицепремиерът е в Китай по покана на ръководещата в Пекин комунистическа партия, с цел да посети боен церемониал.Зафиров оглави делегация на Българска социалистическа партия, а също така се появи на обща фотография с съветския президент Владимир Путин, севрнокорейският водач Ким Чен-ун, президентът на Беларус Александър Лукашенко и други властнически водачи.

" Не знам Китай да е разгласен за вражеска страна. Не съм чул Европейската комисия да има инструкция против посещаване в Китай. Опитват се да създадат скандал там, където няма никакъв скандал. Освен това водачът на Политическа партия Асен Василев работи доста добре с Китай и с Китай би трябвало да се работи. Всяка партия има свои водачи и своя политика. Зафиров е там като водач на партия и тя е била столетница и постоянно е ималата такава политика. Аз не се меся в никакъв случай в работата на други партии ", сподели Борисов.

Според него по същата логичност щом " президентът Путин е бил в Съединени американски щати с президента Тръмп “ би трябвало да питаме за какво наши хора са били в Щатите ли “.

По думите на Борисов ГЕРБ също е получила покана за събитието, само че паритята не е изпращала свои представители на визитата заради противоречие с някои от присъстващите държавни водачи.

Премиерът Росен Желязков заяви във вторник, че е схванал от медиите какво вършат в Китай вицепремиерът Атанас Зафиров и министърът на районното развиване и благоустройството Иван Иванов. Стана ясно, че Зафиров е бил в отпуск и делагацията е отпътувала с персонални средства.

Същевременно тази депутатът Елисавета Белобрадова от ПП-ДБ показа декларация от името на групировката, с която удостовери настояването на обединяването за оставка на Зафиров.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР