Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който днес е на обиколка

...
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който днес е на обиколка
Коментари Харесай

Борисов от Приморско: Нямаме неизпълнено обещание

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който през днешния ден е на обиколка в Бургаска област, преди минути дойде в Приморско с делегация, формирана от бургаските депутати от партията Галя Василева и Андрей Рунчев, някогашните министри на енергетиката и туризма Жечо Станков и Мирослав Боршош и кметовете на Бургас и Поморие Димитър Николов и Иван Алексиев. В морския град, който се готви интензивно за идния сезон в изискванията на изчезнал държавен бюджет, Борисов бе посрещнат от кмета Иван Гайков, съобщва Флагман.бг.

Двамата направиха къс доклад за свършеното за Приморско и общината в последните години, както и ще обсъдят подготовката за идните предварителни парламентарни избори.

Иван Гайков сподели строящото се сега уголемение на пристанището в Приморско. Той даде детайлности за плана, който е на стойност над 8 млн. евро. " Ако не бяхте поели уговорката преди година, това през днешния ден нямаше да го има ", сподели Гайков.

" Нямаме неизпълнено заричане. Преди една година обещахме това пристанище, в този момент то се строи, виждате " , сподели Борисов.

Миналата година най-чистата морска вода в Европа бе замерена на Маслен нос, похвеали се кметът, откакто Борисов го подкани да разкрие новината пред необятната аудитория. Той даде и доклад за всички действия, които се извъшрват в този момент в общината и които са предстоящи от 20 години. Те стартираха точно по време на постоянното ръководство, в което ГЕРБ бе водеща мощ.

" След 15 години ГЕРБ имаме най-чистото Черно море за 1300 години и нагоре. Може в миналото да е било по-чисто, ще призная, само че пречиствателните станции работят както би трябвало и нямаше по какъв начин това да се случи без нас ", пошегува се Борисов.

Той акцентира, че язовирите са цялостни, което значи, че и три години да не вали, Приморско ще има вода. " Целият туризъм тази година е с рекорден растеж, помня по какъв начин ми се подиграваха за пречиствателните станции. От Бургас през Малинка, Ясна поляна и Приморско-Царево - четирилентов път. Това би трябвало да се случи и може да се подсигурява от нас ", сподели той.

Бургаска област е безспорен водач в цялата страна във връзка с туризма, по-късно, което направихме като акция, регистрира на собствен ред някогашният министър на туризма Мирослав Боршош.

Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР