Делян Пеевски се провъзгласи за едноличен лидер на ДПС
Лидерът на „ ДПС-Ново начало “ разгласи на брифинг, че от през днешния ден групировката има единствено един водач в негово лице. Джевдет Чакъров е изключен от партията , дружно с други членове, които към този момент са част от разнообразни парламентарни групи.
„ Те сами се лишиха от правото да бъдат част от Движение за права и свободи. Пожелавам им триумф в техния аграрни план “, съобщи Пеевски. По време на брифинга той остро разкритикува сегашния парламент , определяйки го като „ тежко привършен “ .
„ Никой в този парламент не мисли за проблемите на хората. Ако безпомощността продължи, би трябвало да отидем на избори. Нуждаем се от явен победител, който да сформира държавно управление “ , добави той. Пеевски насочи и директни обвинявания към президента Румен Радев , наричайки го индивидът, който е „ разсипал страната “.
„ Радев сътвори партия на подмяната, обкръжи се с нарушители и бандити. Той реализира най-гигантската корупция в историята на страната “ , акцентира водачът на „ ДПС-Ново начало “. Пеевски упрекна почетния ръководител на Движение за права и свободи Ахмед Доган в дейности в изгода на Москва и разединение на партията:
„ Доган, в интерес на Москва, разцепи Движение за права и свободи. Ако това не се беше случило, България щеше да има устойчиво евроатлантическо държавно управление. “
Делян Пеевски свика съвещание на управлението на „ ДПС-Ново начало “ в столичен хотел, на което участваха народни представители от групировката и лица от локалните структури. Това е следващата стъпка за подсилване на партията след вътрешното разединение.
Ивайло Мирчев подлага на критика служебния кабинет и връзките с Пеевски




