Лидерът на Алтернатива за Германия (AfD) Алис Вайдел заяви в

...
Лидерът на Алтернатива за Германия (AfD) Алис Вайдел заяви в
Коментари Харесай

Лидерът на крайната десница: Меркел разруши нашата страна

Лидерът на " Алтернатива за Германия " (AfD) Алис Вайдел съобщи в четвъртък, че някогашният канцлер Ангела Меркел е унищожила Германия с енергийната си политика.

" От моя позиция Ангела Меркел унищожи главно нашата страна ", означи Вайдел по време на изявление с Елон Мъск, излъчено в неговата обществена мрежа X.

" Така че задачата на Ангела Меркел беше да наложи единствено слънчевата и вятърната сила.

Не е нужно да си доста интелигентен, с цел да схванеш, че не можеш да управляваш индустриална страна единствено с вятърна и слънчева сила ", добави тя.

Междувременно Мъск съобщи, че е последовател на вятърната и слънчевата сила , само че акцентира, че съгласно него Германия се нуждае от " подценяваното " потребление на нуклеарната сила.

" Правилният ход е да се усили доста количеството на нуклеарната сила в Германия ", настоя предприемачът.
 Алтернатива за Германия се разгласи за излизане на Германия от НАТО
Алтернатива за Германия се разгласи за излизане на Германия от НАТО

Не вижда изгода и от Европейски Съюз

Вайдел, която управлява партията от 2022 година, е извънредно обществено лице за доминираната от мъже антиимиграционна партия, която се показва като бранител на обичайните фамилни полезности и елементарните работещи хора в Германия.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР