Лидерът Манчестър Сити спечели с 1:0 при гостуването си на

...

Манчестър Сити срази Арсенал с гол в 76-ата секунда

Лидерът Манчестър Сити завоюва с 1:0 при гостуването си на Арсенал в мач от 25-ия кръг на британската Висша лига и записа 18-а поредна победа във всички шампионати, като 13 от триумфите са за състезание. Рахийм Стърлинг (2) осъществя гола за " жителите ", които при 12 от тези 18 победи записаха " суха мрежа ".

Кевин Де Бройне се завърна в игра за гостите след травма и те започнаха ужасно, повеждайки още във 2-ата минута, когато Рахийм Стърлинг засече с глава центриране отдясно на Рияд Марез и остави Бернд Лено беззащитен. Четири минути след гола Стърлинг имаше късмет да удвои задатъка на Сити след извеждащ пас на Де Бройне, само че този път Лено избави.

Лека-полека домакините стабилизираха играта си и в края на полувремето започнаха да нападат по-смело. Минута преди почивката Белерин проби отдясно и влезе в наказателното поле, подавайки към Пепе, след чийто удар топката мина около гредата.

Четири минути след началото на втората част Де Бройне опита технично да прати топката в горния десен ъгъл на вратата, само че не откри задачата. В 56-ата минута Гюндоган шутира от границата на наказателното поле, само че Лено мазета удара му в корнер.

Играчите на Хосеп Гуардиола продължиха да преобладават и в 80-ата минута Кансело комбинира с Жезус, след което португалецът финтира добре противник и насочи удар с външен фалц към далечния ъгъл, само че топката мина на сантиметри от лявата греда. До края на срещата нямаше други забавни обстановки.

След триумфа си " жителите " са на върха с задатък от 10 точки пред Лестър и Манчестър Юнайтед. " Артилеристите " остават десети с 34 точки.
Източник: fakti.bg