Лидерът Манчестър Сити, който е в рекордна серия от 15

...

Манчестър Сити - Тотнъм 3:0, гледайте тук

Лидерът Манчестър Сити, който е в рекордна серия от 15 следващи победи в Премиър лийг, приема Тотнъм на " Етихад Стейдиъм " в дербито от 18-ия кръг. Илкай Гюндоган откри резултата в 14-ата минута. В 71-вата минута Кевин де Бройне направи 2:0. Рахим Стърлинг оформи класиката в 80-ата.

Джосеп Гуардиола е направил три промени в своя състав. Кайл Уокър, Илкай Гюндоган и Льорой Сане заменят Данило, Бернардо Силва и Давид Силва.

Киърън Трипиър, Муса Дембеле и Деле Али стартират за Тотнъм.

Надмощието на Сити през първата част бе много осезаемо, само че " жителите " съумяха да стигнат до единствено един гол. Той бе осъществен от Илкай Гюндоган в 14-ата минута. Германецът бе изтърван в наказателното поле и умерено засече с глава центриране на Сане от ъглов удар.
10 - Leroy Sané has been involved in 10 goals in eight Premier League home appearances this season (5 goals, 5 assists); more than any other player. Exciting. pic.twitter.com/i6v7JdXOnj
— OptaJoe (@OptaJoe) December 16, 2017 В 25-ата минута Едерсон откри Сане с 50-метров пас. Германецът продължи към Агуеро, който стреля от дребен ъгъл, само че Лорис мазета. Стърлинг направи добавка, само че прати топката над гредата. Малко по-късно стражът на Тотнъм мазета нов рисков удар на Гюндоган. В 30-ата минута Де Бройне откри с доста хубаво подаване Сане, който продължи към Агуеро, чийто изстрел бе блокиран от Дани Роуз.

Едва в 35-ата минута и гостите сътвориха нещо рисково. Хари Кейн получи от Ериксен и стреля от 20-ина метра, само че топката мина настрана от далечната греда.

В добавеното време на първата част още веднъж Лорис избави следващия изстрел на Гюндоган.

Началото на второто полувреме бе изпълнено с няколко много груби нарушавания. Делф и Кейн получиха жълти картони, като нападателят на Тотнъм даже можеше да бъде изпъден, защото закъсня и влезе много жестоко в краката на Стърлинг.

В 56-ата минута Едерсон за първи път трябваше да се намесва решаващо и го направи, спасявайки доста рисков изстрел на Кейн от 20 метра. В 67-ата минута Сане проби добре в наказателно поле и стреля, само че Лорис мазета. Стърлинг получи късмет да направи добавка, само че от няколко метра прати топката над вратата.

Три минути по-късно основният рефер Крейг Поусън пожали за повторно Тотнъм, откакто сподели единствено жълт картон на Деле Али за доста жестоко влизане в глезена на Де Бройне. Белгиецът трябваше да получи лекарска помощ, само че по-късно се изправи на крайници и секунди по-късно вкара удвои задатък на домакините. Де Бройне проби отляво и реши да приключи самичък. Шутира мощно, Лорис докосна топката, само че тя влезе във врата му - 2:0.

Няколко минути по-късно Вертонген препъна Де Бройне в наказателното поле - дузпа за Сити. Габриел Жезус извърши, само че топката рикошира в лявата греда. Стърлинг още веднъж получи късмет за добавка, само че за трети път прати топката над вратата от чиста позиция. В 80-ата минута Стърлинг въпреки всичко се разписа, откакто получи на празна врата от Сане - 3:0.

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Мангала, Отаменди, Делф, Фернандиньо, Гюндоган, Стърлинг, Де Бройне, Сане, Агуеро

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Вертонген, Дайър, Роуз, Дембеле, Уинкс, Ериксен, Али, Сон, Кейн

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК!
СТАТИСТИКА ТУК! Премиър лийг 18 кръг, събота 16 декември  Манчестър Сити 4:1краен резулат  Тотнъм