Лични средства на бившите играчи Маруан Фелайни и Аксел Витсел

...
Лични средства на бившите играчи Маруан Фелайни и Аксел Витсел
Коментари Харесай

Лични средства на Фелаини и Витсел помогнаха на Стандарт Лиеж да запази професионалния си лиценз

Лични средства на някогашните играчи Маруан Фелайни и Аксел Витсел помогнаха на Стандарт Лиеж да резервира мястото си в елитната дивизия на Белгия, откакто от клуба сполучливо апелираха отнемането на професионалния им лиценз.

Бившият полузащитник на Манчестър Юнайтед и Евертън Фелаини, който в този момент играе в Китай, е отпуснал заем на клуба в размер на 3 милиона евро. Витсел от Борусия Дортмунд пък е вложил в компания, която е купила стадиона на клуба и в този момент ще го върне назад, оповестяват белгийските медии.

Стандарт Лиеж изгуби професионалния си лиценз на 8 април, откакто Белгийската футболна асоциация откри, че клубът не е плащал дължимите награди на играчите си. Ръководството на отбора апелира сполучливо това решение пред Спортния трибунал в страната.

Стандарт Лиеж, който приключи на трето място след Арсенал и Айнтрахт Франкфурт в групата си в шампионата Лига Европа този сезон, заемаше пето място в белгийската лига, когато мачовете бяха спрени през март поради пандемията от ковид.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР