Лична лекарка е поискала административна такса за записване на час,

...
Лична лекарка е поискала административна такса за записване на час,
Коментари Харесай

Лична лекарка си измисли административна такса

Лична лекарка е поискала административна такса за записване на час, показа пред Нова тв Елена Вътова, майка на 9-месечно бебе. 

" Бях доста шокирана, че би трябвало да я заплатя. Разбрах, че тя е сключила контракт за записване на часове към някаква компания и би трябвало да заплащаме по 7,80. След прегледа ми беше казано, че би трябвало да платя потребителска такса. Оказа се, че тя си е измислила различен тип такса ", сюрпризирана е майката.

Първоначално дамата даже решила, че е утвърдено нарастване на потребителските такси, за което от месеци упорстват персоналните лекари, само че потребителската такса още е 2,90 лева

Личната лекарка д-р Красимира Косева признава, че това е административна такса.

" Въведена е в моята процедура от Нова година. При първото посещаване на майката тя подписа, че е съгласна. При първото й посещаване тя се срещна и не съм й взела такса, а на второто посещаване трябваше да я заплати. Бях сюрпризирана, че тя не знаеше и беше неподготвена ", недоумява лекарката. Тя не намира нищо неправилно в тази ситуация, тъй като прегледът е безвъзмезден, само че това не било такса за обзор.

" Тази такса е административна. Тя е 1% от минималната работна заплата ", оправда се персоналният доктор доктор Красимира Косева. 
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР