Libema Open, финалТим Ван Рийтховен – Даниил Медведев 6-4 6-1Абсолютно

...

Една от историите на сезона: Ван Рийтховен е шампион на Libema Open след победа над Медведев

Libema Open, край
Тим Ван Рийтховен – Даниил Медведев 6-4 6-1

Абсолютно никой не очакваше подобен процес на седмицата в Хертогенбош – международният №205 Тим Ван Рийтховен, който нямаше ATP победа до началото на шампионата, завоюва Libema Open след безапелационна победа над Даниил Медведев. Финалът приключи единствено за час – 6-4 6-1.

Още от началото представителят на домакините наруши ритъма на противника си с чудесни слайсове и проби рано. Неочаквания ранен задатък обаче се отрази отрицателно на играта му и стартира да позволява повече неточности. Топ поставеният съумя да изравни бързо и стабилизира сервиса си, измъквайки свое подаване от 0-40 за 3-3.

Прочетете повече за историята на Тим Ван Рийтховен ТУК.

Въпреки това обаче равнището на руснака в днешния ден бе доста ниско, до момента в който изживяващият мечтаната седмица Ван Рийтховен играеше превъзходно – бекхендът работеше добре, а слайсовете продължаваха да тормозят противника.

След като първият сет приключи при 6-4, вторият мина напълно под контрола на нидерландеца. Нужни му бяха единствено 26 минути, с цел да довърши започнатото против конкурент, който не показва никакво предпочитание за опозиция. Двубоят можеше да завърши и със сет на 0, само че международният №2 избави мачбол при 0-5. В идващия гейм не завоюва нито точка.

Ван Рийтховен стига до трофея след победи още над Ебдън, Фриц, Гастон и Феликс Оже-Алиасим. Преди мача той разяснява това, че ще се изправи против бъдещия №1: „Победих №14 и №9 – просто още една стъпка, допускам.“

До момента той нямаше даже купа на равнище Чалънджър.
Източник: tenniskafe.com