Ли Цян поздрави Румен Радев с избора му за премиер

...
Ли Цян поздрави Румен Радев с избора му за премиер
Коментари Харесай

Китайският премиер Ли Цян поздрави новия министър-председател на България Румен Радев

Ли Цян поздрави Румен Радев с избора му за министър председател и изрази подготвеност за задълбочаване на китайско-българското стратегическо съдействие

На 8 май китайският министър председател Ли Цян изпрати приветствена депеша до новия министър-председател на България Румен Радев.

В нея той показва, че през миналите 77 години от установяването на дипломатическите връзки Китай и България постоянно са се придържали към правилата на тъждество и взаимно почитание, и акцентира, че другарството сред двете страни, учредено на взаимна полза и общи ползи, става все по-устойчиво с течение на времето.

Ли Цян отбелязва, че Пекин отдава огромно значение на развиването на двустранните връзки с България и показва подготвеност за взаимна работа с министър-председателя Радев за активизиране на контактите на всички равнища и задълбочаване на съдействието в другите браншове.

„ Целта ни е да изведем китайско-българското стратегическо партньорство на по-високо равнище, с цел да създадем още по-големи изгоди за народите на нашите две страни “, акцентира Ли Цян.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР