Левски завърши при 1:1 в Кърджали като гост на Арда.

...

Арда и Левски не се победиха

Левски приключи при 1:1 в Кърджали като посетител на Арда. Домакините вкараха посредством Иван Коконов при започване на мача, а Паулиньо изравни малко след почивката. Почти цяло второ полувреме " сините " играха с човек по-малко поради червен картон на Ивайло Найденов.

Първата по-опасна офанзива в мача бе за " Левски ". Здравко Димитров получи отличен пас по левия фланг, направи финт и стреля с левия крайник. Вратарят на Арда Васил Симеонов мазета в корнер.

Домакините отвърнаха на удара в 5-ата минута. Емил Мартинов съумя да стреля към вратата на " жълтите " от Левски в този мач, само че ударът му бе блокиран.

Арда откри резултата в 8-ата минута. Спас Делев проби през центъра. Топката стигна до Иван Коконов от краката на Делев. Коконов, останал самичък, доста невъзмутимо осъществя под плонжа на Ники Михайлов за 1:0 в интерес на домакините.

В идващите минути " Левски " натисна, само че не съумя да доближи до по-опасна обстановка.

В 23-ата минута Паулиньо имаше добър късмет да вкара. Здравко Димитров и Станислав Иванов си подадоха няколко паса по левия фланг на нападението на Левски. Вторият подаде тъкмо в наказателното поле на Арда към Паулиньо. Бразилецът обаче стреля и след рикошет в крайници на бранител топката излезе в корнер. След още два ъглови удара Здравко Димитров центрира доста добре, Живко Атанасов се пребори за високата топка, само че ударът му с глава бе избавен от вратаря Симеонов.

Отново от корнер в идната минута, Спас Делев центрира чудесно в наказателното поле. Там Емил Мартинов бе оставен изцяло непокрит. Той скочи леко и стреля с глава, само че ударът му излезе в навън.

До края на първото полувреме темпото на игра спадна, а ситуациите преди двете порти липсваха. В последната минута Найджъл Робърта се отскубна и стреля, само че топката бе право в ръцете на Симеонов.

В 48-ата минута Левски изравни резултата. След офанзива по десния фланг Станислав Иванов изведе Найджъл Робърта. Той съвсем от аутлинията подаде към Паулиньо, който доста хитро и невъзмутимо излъга вратаря на домакините и изравни резултата.

В 54-ата минута " Левски " остана с 10 души на терена. Десният бранител фаулира откъсващ се нападател на Арда откъм гърба и реферът Станислав Тодоров го изгони.

В края Мартин Петков измъкна една топка в центъра и подаде към Найджъл Робърта. Нападателят се откъсна самичък против вратаря Симеонов. Той копна топката над стража, само че шансът му изневери и кълбото се оплете в мрежата, само че от външната ѝ страна.
Източник: fakti.bg