Левски завърши лагера си в турския курорт Белек с победа

...

Левски завърши лагера в Турция със зрелищна победа над Рига

Левски приключи лагера си в турския курорт Белек с победа над латвийския Рига. Тимът изигра мощен мач и вкара зрелищни голове за цялостен поврат от 0:1 до 3:1. Тимът на Рига изненада „ сините “ още с първата си сериозна офанзива. Едуардс Даскевидс пусна дълъг пас зад тила на отбраната на „ Левски “, а Райвис Юрковскис избяга на Цунами, овладя на гърди и вкара точно – 0:1.

След този гол „ сините “ подвигнаха оборотите и започнаха да натискат, само че мъчно стигаха до чисти обстановки. Това се промени в 21-ата минута, когато „ Левски “ направи образцова офанзива. Джемили се пребори за една топка, продължи я към Рикардиньо, който я пусна в кулоар към Марин Петков, който изпревари защитник на „ Рига “ и с акуратен удар изравни – 1:1. В 26-ата минута хубава многоходова офанзива отдясно приключи с удар на Джемили, който обаче се оказа доста неакуратен, въпреки и от чиста позиция. В 29-ата минута пресата на „ сините “ даде резултат. Рикардиньо открадна една топка след което стреля, само че шутът му бе избит. След заученото осъществяване топката стигна още веднъж до Рикардиньо на задна греда, който върна към Ван дер Каап, само че ударът му бе избит пред голлинията.

В 37-ата минута играчите на „ Рига “ тестваха Пламен Андреев. Гаутиер Манкенда стреля, само че младият пазач мазета. В последната минута на първото полувреме „ Левски “ получи дуспа. Фабио Лима центрира към Рикардиньо, който бе повален от Юрковскис. Нападателят самичък се нагърби с осъществяването и осъществя за цялостния поврат – 2:1.

Второто полувреме стартира с бърз трети гол за „ Левски “. Нгом поведе доста непохватно една топка и я подари на Ел Джемили, който напредна и с прекрасен удар вкара – 3:1. Само секунди по-късно „ сините “ имаха нови шансове да вкарат. Първо Фабио Лима стреля, само че Пуриус отби топката, която попадна в Патрик-Габриел Галчев и десният бек с доста по-мощен удар затрудни стража, който мазета в корнер. В 64-ата минута хубава офанзива отляво приключи с центриране на Цунами, който прелестно откри нахлуващия от втора позиция Марин Петков, само че шутът му бе отразен. Минута по-късно Пламен Андреев блесна с прелестна интервенция. В 69-ата минута и Уелтън опитва да осъществя, като получи топката от Марин Петков и се опита да откри близкия ъгъл на вратата на „ Рига “, само че не уцели очертанията.

В 83-ата минута играчите на „ Рига “ бяха покрай попадение. Едно центриране отдясно бе засечено с пета от състезател на латвийците, само че топката мина около гредата. Буквално в ответната офанзива Уелтън направи един от нормалните си пробиви, сви във вътрешността към наказателното поле и стреля мощно, само че стражът мазета. До края на срещата и двата тима си размениха рискове, само че крайното 3:1 не бе променено. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg