Левски завърши 0:0 срещу последния в класирането Витоша Бистрица в

...

Гомес изпусна спорна дузпа, а "Левски" вече е на 10 точки от "Лудогорец"

" Левски " приключи 0:0 против последния в класирането " Витоша " Бистрица в мач от 16-ия кръг на Първа лига. " Сините " не съумяха да отбележат гол на най-слабия тим в елита, който прекъсна серия от шест следващи загуби от 17 септември насам.

Двубоят мина напълно в половината на " Витоша ", само че левскарите направиха малко в нападателен проект и бяха изпратени с освирквания от трибуните след края на мача.

Възпитаниците на италианския експерт Делио Роси по този начин и не съумяха да стигнат до чисто голово състояние, а минута преди почивката Жорди Гомес пропусна дузпа, отсъдена за нарушаване на Петко Цанков против Антонио Вутов в наказателното поле. Гомес шутира от бялата точка по тревата към долния ляв ъгъл, само че някогашният вратар на " Левски " Михаил Иванов мазета в корнер.

След почивката гостите обсадиха наказателното поле на противника, само че не съумяха да преодолеят солидната защита на бистричани, които записаха трета точка в елита.

" Левски " пък остана трети, само че към този момент изостава на 10 точки от водача " Лудогорец ".
Източник: btvnovinite.bg