Левски“ записа загуба на старта на новия сезон в Първа

...

Левски със загуба на старта на новия сезон

„ Левски “ записа загуба на старта на новия сезон в Първа лига.

„ Сините “ отстъпиха с 1:0 при визитата си на „ ЦСКА 1948 “ след поадение на Георги Русев в 51-ата минута.

През първата част „сините“ бяха по-активни и сътвориха няколко положителни голови положения, само че не съумяха да осъществят.

Още в 16-ата секунда „ сините “ направиха добра офанзива. Билал Бари влезе в наказателното поле и падна, само че дузпа не бе нямаше. След продължение на офанзивата „Левски“ стигна до директен свободен удар. След центрирането Роналдо игра с глава, само че топката се удари в левия непряк дирек.

Новото попълнение на „ ЦСКА 1948 “ Стефан Цонков получи ранен жълт картон за нарушаване против Георги Миланов.

В 12-ата минута Билал Бари пусна към Уелтън в ляво, той опита паралелен пас към Роналдо, само че Джонатан Перейра мазета в корнер.

В 21-ата минута Адриан Краев стреля с глава, след ъглов удар, само че не съумя да уцели вратата.

След още няколко минути игра Левски още веднъж направи добра офанзива. Уелтън опита хубав удар отвън наказателното поле. Топката полетя към горния ляв ъгъл, само че излезе в навън.

Вторият жълт картон в мача отида при Александър Александров за жестоко нарушаване против Краев.

Гостите направиха нова добра офанзива в 34-ата минута. Миланов центрира към Бари, само че Лазар Марин мазета в ъглов удар.

В 44-ата минута Стефан Цонков получи втори жълт и надлежно червен картон. Той влезе рисково в краката на Роналдо и Ивайло Стоянов го изгони.

В началото на втората част в игра за „ Левски “ влезе Илиян Стефанов, който размени Цунами. Бразилецът получи контузия в края на първата част, само че съумя да доиграе полувремето.

„ ЦСКА 1948 “ потегли по-силно през второто полувреме и сътвори две положителни обстановки.

В 50-ата минута Георги Русев центрира, топката кацна върху гредата, върна се в наказателното поле, Карлос Охене стреля, само че я изпрати в навън.

Само 60 секунди по-късно „червените“ поведоха. Октавио подаде към Марио Топузов отляво, той пусна паралелен пас към Георги Русев и крилото се озова самичък против вратаря, вкарвайки за 1:0.

В 60-ата минута Левски сътвори първото си рисково състояние през втората част. След центриране от ъглов удар Роналдо стреля с глава, само че в навън.

В 66-ата минута Филип Кръстев направи пробив в наказателното поле, финтира двама бранители на домакините, стреля, само че не уцели вратата.

Постепенно „ Левски “ усили натиска, пробвайки да изравни резултата. Хосе Кордоба опита отдалечен мощен удар, който Даниел Наумов обаче избави.

В 77-ата минута Уелтън направи добра офанзива отляво, шутира, само че топката рикошира в бранител и излезе в ъглов удар. След неговото осъществяване футболист в синьо игра с глава, само че Наумов избави.

След още 3 минути игра „ Левски “ още веднъж пропусна. Филип Кръстев пусна към Марин Петков, който стреля от дребен ъгъл, само че не уцели вратата.

До края „ сините “ по този начин и не откриха мачин да осъществят и резултатът се резервира.
Източник: novinata.bg