Левски записа първа победа от в началото на месец октомври,

...

Левски се позабавлява в Сандански за първа победа от близо два месеца и вече мисли за Лудогорец

Левски записа първа победа от при започване на месец октомври, откакто в събота „ сините “ надделяха с гръмкото 4:1 като посетител третодивизионния Вихрен Сандански в дуел от 1/16-финалите на шампионата SESAME Купа на България. По този метод отборът на Станимир Стоило стартира сполучливо отбраната на трофея си.

Изненадващо или не, домакините се оказаха напред в резултата след единствено седем минути игра, откакто се разписа първенецът с ЦСКА Чигозие Удоджи , който е прочут у нас като Митко Удоджи. Столичани обаче съумяха да извърнат резултата още до почивката с попадения на Роналдо   в 24-ата и на  Андриан Краев  в 31-ата минута.

През втората част Левски затвърди превъзходството си и означи още две попадения посредством Уелтън  в 64-ата и на Георги Миланов  в 72-ата минута, който оформи крайния резултат от дузпа.

Така „ сините “ не престават към 1/8-финалите на конкуренцията, където обаче ги чака тежка задача, защото гостуват на първенеца Лудогорец в Разград на 4 декември. Левски обаче пази положителни мемоари от мачовете с „ орлите “ в този шампионат, откакто предишния сезон го победиха на два пъти, с цел да стигнат финала, който бе извоюван. Двата отбора обаче ще се изправят още един път един против различен три дни по-рано, когато Левски гостува на „ Хювефарма Арена “ в отсрочен дуел от шестия кръг на efbet Лига.

Наставникът на столичани - Станимир Стоилов, е направил пет промени в състава по отношение на загубата с 1:2 от Славия преди седмица. За Левски в игра се завръща вратарят Николай Михайлов, който не е пазил в формален мач над 3 месеца. За последно капитанът на столичния отбор игра при загубата от Хамрун в Лигата на конференциите на 11 август. Иначе Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Абдулахи Шеху и Асен Митков заемат местата на Жереми Петрис, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Филип Кръстев.

За Вихрен измежду титулярите е небезизвестният нигериец с български паспорт Чигозие Удоджи, по-известен у нас като Митко Удоджи, както и опитният Йордан Минев, който ще работи като плеймейкър.

Срещата започва сензационно, откакто още в седмата минута Вихрен поведе в резултата с първата си обстановка пред вратата на Николай Михайлов. Опитният Йордан Минев центрира от ъглов удар на втора греда, където Чигозие Удоджи надскочи Георги Миланов и с глава прати топката зад Михайлов – 1:0.

Левски обаче можеш бързо да изравни в 13-ата минута. Тогава „ сините “ извършиха бързо корнер и хванаха отбраната на домакините неподготвена, като топката беше центрирана на далечната греда, където Роналдо бе оставен напълно самичък и с глава нанесе прецизен удар, само че първо вратарят Боян Загорски докосна леко кълбото, а по-късно и капитанът Валери Георгиев мазета тъкмо пред голлинията.

В идващите минути гостите се задържаха по-често и извършиха няколко следващи корнера, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред вратата на домакините.

В 24-ата минута Ивелин Попов стреля от отдалеченост по тревата, само че около дясната греда на Загорски.

Преди да е изтекла същата минута обаче Левски възвърне равенството. Роналдо завоюва въздушно единоборство пред наказателното поле на Вихрен, а по-късно Попов му върна топката  с едно допиране. Бразилецът влезе отдясно в пеналтерията и с превъзходен невисок удар по диагонала откри долния десен ъгъл на Загорски за 1:1.

Две минути след попадението Миланов центрира отдясно в наказателното поле, където Уелтън стреля тъкмо с глава, само че право във вратаря.

Левски стигна бързо до цялостния поврат и поведе в резултата в 31-ата минута. Георги Миланов центрира от следващия ъглов удар за „ сините “ в наказателното поле, където на първа греда Флавио Карвальо изпусна Андриан Краев, който с глава заби топката във вратата на Загорски – 1:2.

В 36-ата минута столичани можеха да отбележат трети гол. Домакините не съумяха да изчистят една центрирана топка в наказателното им поле и тя попадна в Краев, който шутира ниско с левия крайник, само че Загорски съумя с една ръка да избие.

Три минути по-късно Левски удари греда. Роналдо влезе отляво в наказателното поле с топка в крайници и върна за връхлитащия Асен Митков, който стреля мощно по тревата с десния крайник пред дъгата, само че кълбото се отби от дясната греда на вратаря Загорски.

На полувремето наставникът на Вихрен направи двойна смяна. Капитанът Валери Георгиев отстъпи мястото си на Рафаил Пърликов, а Леонардо Силва бе сменен от Кристиян Христов.

Две минути след старта на втората част Краев стреля ниско от отдалеченост, само че се получи рикошет в Тамги Лоншел и топката стана комфортна за вратаря.

В 53-ата минута Роналдо получи отдясно, влезе в наказателното поле и шутира мощно към близкия ъгъл, само че неопределено.

„ Сините “ удариха втора греда в 62-ата минута. Роналдо смъкна с глава пред наказателното поле за Попов, който с едно допиране изведе Уелтън отляво в пеналтерията, който стреля в близкия ъгъл, топката се удари в Загорски и се отби от дясната му греда. Накрая вратарят улови.

Левски вкара трето попадение в две минути по-късно. Дарик Моктар имаше малшанс топката да се отбие от флага за осъществяване на корнер, откакто искаше тя излезе в тъч. Кълбото обаче не пожела да стори това и се отби от флагчето, което залъга бранителя, който бе гонен от Уелтън. Бразилецът взе топката, влезе в наказателното поле отляво и с превъзходен изстрел я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Загорски за 1:3.

Левски получи право да извърши дузпа в 71-ата минута. Тогава Патрик-Габриел Галчев опита да центрира отдясно в наказателното поле, а Руслан Иванов блокира топката с ръка и основният арбитър Ивайло Ненков уточни бялата точка. С осъществяването се зае Георги Миланов, който бе прецизен, макар че вратарят Загорски усети ъгъла и докосна топката – 1:4 в 72-ата минута.

Пет минути по-късно точно Миланов центрира от корнер в наказателното поле, където Келиан ван дер Каап бе изтърван от Удоджи и стреля с глава, само че топката мина доста покрай лявата греда на домакините.

Николай Михайлов трябваше да прави първото си избавяне в 83-ата минута,. Тогава се стигна безредие в наказателното поле на Левски, а по-късно Петко Петков стреля рисково, само че капитанът на „ сините “ следеше обстановката и мазета над гредата в корнер.

LIVE | ВИХРЕН САНДАНСКИ – ЛЕВСКИ  1:4

1:0 Чигозие Удоджи 7'

1:1 Роналдо 24'

1:2 Андриан Краев 31'

1:3 Уелтън 64'

1:4 Георги Миланов (дузпа) 72'