Левски записа класически успех с 3:0 над Черно море в

...

"Левски" с класика срещу "Черно море" и отново плътно зад "Лудогорец"

" Левски " записа типичен триумф с 3:0 над " Черно море " в мач от деветия кръг на родния футболен шампионат. " Сините “ взеха решение всичко за малко повече от половин час след попадения на Станислав Иванов, Паулиньо и Найджъл Робърта.

Жоржиньо означи гол за варненци в 10-ата минута след центриране от ъглов удар, само че попадението беше анулирано поради фаул на Даниел Димов.

В 21' " Левски " поведе в резултата. Тогава двамата дебютанти за " Черно море " Милодраг Миятович и Фахт Актау сбъркаха, а Станислав Иванов се възползва и вкара.

Десет минути по-късно " сините “ удвоиха задатъка си, откакто Паулиньо засече центриране на Иван Горанов.

Малко по-късно втори гол на гостите беше анулиран заради засада. При идната офанзива в 35 " " Левски " вкара трети гол. Нова добра офанзива на 26-кратните първенци приключи с попадение на Найджъл Робърта. Той получи подаване от Мазурек и с компактен удар се разписа за пети път в състезание, а също по този начин в четвърти следващ дуел.

След успеха " Левски " остава на второ място, само че към този момент компактно зад водача и осемкратен отличник " Лудогорец ". " Сините " са с актив от 20, а разградчани имат една повече. " Черно море " остава на седмата позиция с 11 точки.

В десетия кръг " Левски " гостува на " Славия ", до момента в който " Черно море " приема " Ботев " Пловдив.

" Левски ": Милан Миятович; Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Найджъл Робърта

" Черно море ": Милодраг Миятович, Виктор Попов, Димитриос Хантакиас, Даниел Димов, Цветомир Панов, Фахт Актау, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Жоржиньо, Мартин Минчев; Родриго Енрике
Източник: btvnovinite.bg