Левски загуби след обрат и втората си контрола на лагера

...

Левски падна и от украинци в Белек

Левски загуби след поврат и втората си контрола на лагера в Турция. " Сините " отстъпиха с 1:2 против украинския първокласен Олександрия в Белек.
Вратарят Пламен Андреев (10) излезе отвън наказателното поле и овладя топката, само че я загуби при пресата на украинците. Младежкият национал обаче се върна бързо и хвана прехвърлящия удар. Уелтон (13) навърза трима бранители, навлезе в наказателното поле и стреля, само че над гредата. Патрик-Габриел Галчев (19) шутира от фал над вратата.
Гол на Рикардиньо (31) след пас на Цунами не бе зачетен поради противоречива засада.
Рикардиньо изведе Келиан ван дер Каап в наказателното поле, само че Евгений Смирний (39) го събори. Турският рефер свири дузпа и бразилецът я осъществя.
Олександрия изравни още до почивката, когато Андрий Кулаков (42) бе изтърван от сините бранители и с диагонален удар матира Андреев.
След почивката Уелтон (50) лиши топката в центъра, напредна и от наказателното поле стреля ниско в долния десен ъгъл, само че вратарят Шевченко плонжира и избави. Украинците проведоха офанзива отдясно и след ниско центриране Денис Костишин (62) още веднъж порази синята врата.
В първия мач за годината Левски загуби с 2:3 в Белек, отново след поврат, от унгарския Вашаш, откакто водеше с 2:0.
Източник: duma.bg