Левски загуби с 67:95 (21:29, 16:25, 13:19, 17:22) от украинския

...

Украинци разбиха Левски в Балканската лига

Левски загуби с 67:95 (21:29, 16:25, 13:19, 17:22) от украинския Будивелник в мач от Балканската лига, който се изигра в зала " Триадица " в София.

Така българите остават с една победа от четири мача и са предпоследни в класирането.

Мачът стартира доста неприятно за тима на Левски, който получи първите осем точки в личния си панер. " Сините " губеха също с толкоз след края на първата четвъртина, в която гостите от Украйна означиха цели пет тройки за 29:21. Стрелба от далечно разстояние на Асен Великов при започване на втората четвъртина приближи Левски на пет точки, само че украинците преобладаваха остатъка от полувремето. Богдан Близнюк постави завършек на частта с точна пукотевица от нарушаване за преднина от 17 точки. В третата четвъртина Будивелник натрупа още шест точки преднина, а в последната част гостите затвърдиха превъзходството си с обща разлика от 28 точки.

Красимир Петров вкара 16 точки за Левски, до момента в който Райън Райт улови 9 битки и добави 3 точки. Близнюк поведе украинците с 20 точки.

Снимка: start-photo

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.