Левски загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 като домакин в

...

"Левски" започна сезона с домакинска загуба от "ЦСКА 1948"

Левски " загуби с 1:2 от " ЦСКА 1948 " като хазаин в първия си мач през новия сезон в Първа лига. Сините поведоха, само че позволиха поврат. " Левски " губи първия си мач в шампионата за четвърта поредна година, като през предишния сезон провалянето още веднъж беше от същия противник.

" ЦСКА 1948 " пък реализира първата си победа против " Левски " на стадион " Георги Аспарухов ".

Организираните почитатели на сините започнаха обявения " " против притежателя Наско Сираков, като от трибуните се чуха викания " Оставка ", а имаше и транспаранти с надпис " Сираков - вън! ". Феновете обърнаха и някои от знамената си наобратно в символ на митинг. Сираков изгледа мача онлайн от ложите на стадиона.

© LAP.BG

В началото на мача и двата отбора не създаваха рискове. " Левски " последователно стартира да играе по-добре, а Уелтън опита удар в 25-ата минута, само че не уцели вратата.

Домакините поведоха в 32-ата минута. Уелтън проби и подаде към Рикардиньо, който се измъкна от Елитон и вкара за 1:0. Малко по-късно още веднъж Рикардиньо получи опция, само че този път не уцели вратата.

" ЦСКА 1948 " получи дузпа за нарушаване против Симеон Петров, а Педриньо вкара за 1:1. В края на първото полувреме вратарят на гостите Даниел Наумов избави удар на Асен Митков.

" Левски " стартира по-добре второто полувреме, а Уелтън пропусна две благоприятни условия. Наумов пък избави удар на Ноа Сонко Сундберг. " ЦСКА 1948 " създаваше рискове от статични положения, а при едно от тях поведе в резултата. Елитон се измъкна след центриране от корнер и вкара в 80-ата минута.
Източник: dnevnik.bg