Левски взе втора поредна победа през пролетния дял на Първа

...

"Левски" се събуди и победи "Септември" на националния стадион

Левски " взе втора поредна победа през пролетния дял на Първа лига след триумф с 4:1 като посетител на " Септември ". След вялата игра преди седмица против " Ботев " (Пловдив) този път сините бяха по-агресивни и демонстрираха по-приятно лице.

Нападателите на 26-кратните първенци Станислав Костов и Габриел Обертан впечатлиха, като се разписаха по два пъти за успеха на отбора си.

Делио Роси направи няколко промени в стартовия си състав и с включването на новите попълнения Филипе Нашименто, Хали Тиам и Паулиньо, отборът имаше превес в средата на терена.

Нападателят Станислав Костов откри в 29-ата минута, когато засече с глава центриране на Милош Цветкович. Крайният защитник получи отдясно и незабавно прати топката в наказателното поле, а за добре пласирания Костов не беше проблем да се разпише.

Новото попълнение на сините затвърди положителната си форма от зимната подготовка в Малта.

Отново Костов беше в центъра на събитията, когато в 57-ата минута удвои. Нападателят засече с глава центриране на Нашименто, откакто беше изтърван от отбраната на домакините.

Собственикът на
© LAP.bg

Собственикът на " Левски " Спас Русев изгледа дуела на Националния стадион " Васил Левски ".

Второто попадение дефинитивно пречупи съпротивата на символичните домакини и няколко минути по-късно те пуснаха още един гол. Габриел Обертан се разписа след хубаво осъществяване – 3:0.

В заключителните минути паднаха още две попадения. Първо в 84-ата минута Антони Иванов се разписа от дузпа, а в добавеното време Обертан вкара втори гол. Французинът се разписа след хубаво завъртане към оста си и не остави шансове на Янко Георгиев.

Сините са без загуба в осем следващи мача (шест победи и две равенства) и резервират третото място с 45 точки.

Феновете на уважиха Павел Панов и Георги Марков, които починаха през миналата седмица.
© LAP.bg

В други срещи, играни по-рано през днешния ден " Дунав " и " Берое " реализираха победи. Русенци се постановиха като хазаин над " Верея " с 2:0, а попадения означиха Васил Шопов в 39-ата минута и Красимир Станоев в 61-ата от дузпа.

В Стара Загора " Берое " записа поврат против " Етър ", откакто още в петата минута Георги Сърмов изведе великотърновци напред. Иван Бандаловски с първия си гол за " Берое " и Педро Еуженио обаче обърнаха резултата още преди почивката за втората поредна победа на зелените след подновяването на шампионата.
Източник: dnevnik.bg