Левски успя да смаже състава на Гълф Юнайтед с 4:0

...

Левски завърши контролите с разгромен успех

Левски съумя да смаже състава на Гълф Юнайтед с 4:0 в последна контрола от подготвителния лагер на " сините ". Българският отбор откри резултата след единствено 8 минути игра, като създател на гола беше Келиан Ван Дер Каап. Нидерландецът съумя да удвои резултата в 54-а минута. Осем минути по-късно и Уелтън се разписа, с цел да направи резултата типичен. Марин Петков оформи крайния резултат в 82-а минута.

За локалния отбор пък личеше името на някогашната звезда на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня. 39-годишният краен защитник, който има над 60 мача и за националния тим на Франция, излиза титуляр против " сините ". Мениджър на тима е някогашният бранител на Нюкясъл  Стив Тейлър.

Двубоят стартира с дейна игра на " сините " и попадението не закъсня. То беше дело на бранителя Келиан Ван дер Каап в осмата минута.

Хората на Станимир Стоилов продължиха да преобладават и пропуснаха да поведат 2:0. Роналдо пропусна да удвои, а Кръстев се забави и сбърка с последното подаване, като пред голлинията го чакаше Стефанов.

Последва греда на Асен Чандъров в 19-ата минута. Халфът изстреля компактен удар от 20 метра, който се отби в дясната греда. Ван дер Каап с глава пропусна да удвои, защото вратарят Джонстън избави, а малко по-късно мазета и прекрасен изстрел на Галчев.

В 29-ата минута Марин Петков падна неприятно на врата си след единоборство със Саня и стресна щаба на " сините ", като имаш потребност от лекарска интервенция. Младият състезател обаче изиска да продължи да играе и с върна на терена.

Илиян Стефанов с глава пропусна ново състояние, а оборотите на игра паднаха и футболистите на Левски не бяха толкоз рискови последните минути на първата част.

" Сините ", които направиха една рокада и вместо Роналдо стартира Рикардиньо, подвигнаха оборотите. Попов опитва доста прекрасен удар, който мина настрана.

В 54-ата минута Левски удвои след нов гол на Ван дер Каап. Този път Рикардиньо смъкна топката пред вратата и нидерландецът засече топката в мрежата. Само осем минути по-късно резултатът към този момент беше 3:0, а голмайстор този път беше Уелтън.

Темпото на мача последователно спадна, само че имаше време за още един гол. Той беше дело на Марин Петков в 82-а минута, с което беше завършен и крайният резултат.

Ето и двете стартови 11-торки:

Левски : 13. Михайлов, 5. Ван Дер Каап, 22. Галчев, 8. Краев, 20. Чандъров, 14. Стефанов, 30. Кръстев, 10. Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 88. Петков;

Гълф Юнайтед : 1. Джонстън, 2, Есаме, 5. Шийлс, 30. Бейсли, 70. Бузаид, 32. Гиампо, 7. Самсон, 25. Кофи, 23. Мазиумиан, 34. Брааф, 3. Саня;