Левски стигна до убедителна победа над Пирин (Благоевград) с 3:1

...

Левски надви Пирин, фенове на сините изпъдиха Антон Карачанаков

Левски стигна до безапелационна победа над Пирин (Благоевград) с 3:1 в контролна среща, играна на стадион " Георги Аспарухов ".

Билал Бари (8`) даде задатък за " сините " още при започване на мача. Малко след подновяването на играта обаче Антон Карачанаков (48`) изравни, след което последваха грозни подиуми. футболистът направи голяма нелепост, като изрази бурно насладата си демонстративно пред публиката на Левски.
 Левски - Пирин: 3:1 (Развой на среща по минути) онлайн
Левски - Пирин: 3:1 (Развой на среща по минути)

Вижте детайлности

Поради тази причина част от почитателите на " сините " нахлуха на терена, а Карачанаков потегли със спринт към съблекалнята и бе наложително сменен. Малко по-късно Димитър Костадинов (53`) се разписа, а в края на мача Билал Бари (89`) оформи крайния резултат.

Преди първия съдийски сигнал Левски публично показа пред своите почитатели футболистите си за пролетния дял от шампионата. Ноа Сунгберг, Цунами, Велтон, Филип Кръстев и Келиън ван дер Каап получиха аплодисментите на почитателите по трибуните.
 Снимка 563295
Източник:

Двубоят стартира чудесно за " сините ", които поведоха в резултата още в 8-ата минута. Димитър Костадинов изведе Марин Петков отляво. Последният пусна паралелно центриране по земя към Билал Бари, който се разписа от непосредствена непосредственост.

В 18-ата минута Драган Михайлович нахлу в наказателното поле след отлична композиция с Марин Петков. Бранителят опитва да върне топката към точката на дузпата, само че отбраната на " орлетата " се оправи със обстановката.
 Снимка 563292
Източник:

В 22-ата минута влезе на скорост и се опита да откри Билал Бари, който дебнеше в рискова непосредственост до вратата. Подаването на бразилеца обаче не бе напълно тъкмо.

В края на полувремето Станислав Костов бе на сантиметри от това да бъде изведен на голова позиция. Ноа Сонко Сундберг обаче съумя да пресече подаването отдясно, изчиствайки топката в навън.
 Снимка 563289
Източник:

В началото на втората част влезлият като запаса Антон Карачанаков изравни, откакто преодоля Пламен Андреев със мощен шут в близкия ъгъл. След това футболистът направи голяма нелепост, като изрази бурно насладата си демонстративно пред публиката на Левски. Поради тази причина част от почитателите на " сините " нахлуха на терена, а Карачанаков потегли със спринт към съблекалнята и бе наложително сменен.

Малко по-късно Левски още веднъж дръпна в резултата, благоредение на Димитър Костадинов. Марин Петков съумя да резервира топката в свое владеене. Футболистът върна към точката на дузпата, където Костадинов с обмислен шут по земя прати кълбото във вратата. Това е втори негов гол в контролите на Левски през зимната пауза.
 Снимка 563288
Източник:

В 61-ата минута Велтон преодоля Николай Бодуров, след което влезе на скорост в наказателното поле и последва конфликт със бранител на орлетата. " Сините " претендираха за дузпа, само че основният арбитър остана безгласен.

В 76-ата минута пък в игра за Левски се завърна Георги Миалнов, който дълго време лекуваше травма.
 Снимка 563291
Източник:

В края на мача Билал Бари оформи крайния резултат. Хосе Кордоба пусна превъзходен извеждащ пас към нападателя, която преодоля Марио Кирев и на празна врата се разписа за 3:1.