Левски спечели последния си мач на Герена за 2021 г.

...

"Левски" победи в последния си мач на "Герена" за годината, влезе в Топ 6

" Левски " завоюва последния си мач на " Герена " за 2021 година и влезе в топ 6 на Първа лига! " Сините " победиха с 2:0 " Ботев " Пловдив в дуел от 18-ия кръг. Попаденията за отбора на Станимир Стоилов осъществиха Гьоко Зайков в 6' и Борислав Цонев в 80'. Успехът е втори следващ за столичния гранд, който удължи серията си без проваляне на 5 срещи.

" Сините " откриха резултата още в 6', когато Радослав Цонев центрира от директен свободен удар, а бранителят Гьоко Зайков засече с глава. Голът шокира гостите и " Левски " можеше бързо да удвои задатъка си, само че пропуски поредно направиха Марин Петков и Здравко Димитров.

Снимка: Lap.bg

До края на първата част звездата на пловдивчани Тодор Неделев насочи рисков изстрел, вратарят Николай Михайлов обаче избави.

След почивката " Ботев " пое самодейността, а " Левски " изчакваше момента, с цел да нанесе съкрушителния удар. Той настъпи в 80', когато Здравко Димитров откри Борислав Цонев при контраофанзива и националът се разписа с мощен шут.

С триумфа " Левски " се изкачи на шестото място с актив от 25 точки - 4 зад четвъртия " Ботев " Пловдив. Лидер е настоящият първенец на страната " Лудогорец ", който има 39 точки. В идващия кръг " сините " гостуват на " Берое ", до момента в който " жълто-черните " одобряват " Царско село ".

" Левски ": Николай Михайлов, Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Радослав Цонев, Андриан Краев, Марин Петков, Борислав Цонев, Здравко Димитров, Билал Бари

" Ботев " Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон
Източник: btvnovinite.bg