Левски (София) постигна категорична победа над Черно море (Варна) с

...

Левски с категоричен успех над Черно море във волейболното първенство

Левски (София) реализира безапелационна победа над Черно море (Варна) с 3:0 гейма (21, 24, 19) в последна среща от 20-ия кръг на мъжкото волейболно състезание. " Сините " нямаха никакви проблеми и реализираха триумфа за 64 минути, а тези три точки ги изкачиха на 2-о място в класирането, изпреварвайки първенеца Хебър (Пазарджик).

Волейболистите на треньора Николай Желязков организираха и трите гейма по един и същи сюжет - повеждане в резултата в самото начало и надзор до края. Това стана и в първата част, когато след 6:2 домакините единствено увеличаваха преднината си. Единствено във втория гейм Черно море (Варна) обърна развоя и можеше да се приближи до спечелването му, само че три следващи неточности при офанзивата ги провали. В третата част Левски имаше терзания до 6:5, след което задатъкът им стартира да се усилва, с цел да се стигне до триумфа в три гейма.

Владимир Гърков вкара 17 точки за домакините, 4 от обсада. Венислав Антов прибави 15, а Алехандро Торо остана с 12. За гостите от Варна Данаил Димов и Симеон Димитров завършиха с по 10 пункта.