Левски София 2022 записа трета победа от началото на сезона

...

Левски София 2022 спечели оспорван мач със Спартак Сандански

Левски София 2022 записа трета победа от началото на сезона в ББЛ А група. В доста трагична среща от район Запад, отборът надделя Спартак Сандански на негов терен с 69:62.

След тази среща спечелилите през днешния ден са с баланс 3-6, до момента в който днешният им противник е с 2-7. Още първоначално дуелът стартира с ниска ефикасност. Домакините имаха леко преимущество в началните минути, само че след мощна серия, след първата част Левски София 2022 обърна за 13:10. Спартак стигна до цялостен нов поврат през втория интервал, само че на почивката преимуществото, въпреки и минимално, още веднъж бе за гостите – 30:29. Столичният отбор водеше съвсем през цялата трета част, само че след няколко замени на водачеството в края й, решителните 10 минути започнаха при тъждество – 48:48. Още при започване на последната четвърт обаче Левски София 2022 още веднъж поведе, като този път не изпусна задатъка си до последно.

Асен Попов записа 18 точки и 10 битки за спечелилите. Даниел Запрянов вкара 11 точки, с 10 е Румен Янакиев.

За Спартак Александър Жилев записа 13 точки, 12 добави Стефан Гогев.