Левски ще играе в Лига Европа след победа с 1:0

...

Златната резерва Божинов изпрати Левски в Европа

Левски ще играе в Лига Европа след победа с 1:0 над Етър Велико Търново! За трета поредна година "сините " трябваше да минат през съдбоносен бараж за последната евроквота и за трета поредна година стигат до нея. Валери Божинов се оказа огромният воин на "Георги Аспарухов ", откакто в 72-ата минута вкара единствения гол в дуела, пристигнал единствено секунди, откакто влезе в игра.

Мачът стартира с по-активни дейности на домакините, само че те доведоха до три блокирани удара в първите 20 минути. Първият изстрел в очертанията на вратата на Етър бе чак в 26-ата минута, когато ударът на Паулиньо попадна в ръцете на Христо Иванов.

До края на полувремето нови благоприятни условия по този начин и нямаше и закономерно двата тима се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

За старт на второто полувреме и двамата треньори направиха по една промяна като Красимир Балъков размени Милчо Ангелов с опитния Иван Стоянов. За Левски пък Седрик Унтонджи влезе на мястото на Деян Иванов.

Ситуацията на терена обаче не се промени изключително - умерено движение с леко предимство на Левски. Два удара на Илия Юруков и Станислав Костов бяха най-интересното до 70-ата минута.