Левски се завърна на победния път. В зала Левски София

...

Успех за Левски след 16 точки от блокада, Монтана се наложи над Славия

Левски се завърна на победния път. В зала " Левски София " волейболистите на старши треньора Николай Желязков се постановиха с 3:0 гейма (25:22, 25:18, 25:16) над Пирин Разлог в среща от 10-ия кръг на волейболния хайлайф.

Това бе финален домашен мач за " сините " през 2022 година След него те събраха 24 точки от 8 победи и 2 загуби и заемат второ място във краткотрайното класиране зад водача " Монтана " (24 т. 9/1).

В първата част против " Пирин " столичани съумяха да вземат добър задатък, само че след 18:13 гостите съумяха да наваксат. Тогава Желязков смени разпределителя си, като на мястото на Симеон Николов влезе Стоил Палев.

Левскарите пречупиха противника с 25:22, а в останалите 2 гейма бяха по-убедителни и справедливо ликуваха с чиста победа.

Най-резултатен още веднъж бе 18-годишният диагонал Венислав Антов със 17 точки. 3 от тях пристигнаха след блокади. Именно в този детайл " сините " се показаха доста мощно, записвайки цели 16 точки с сполучливо стопиране на противникови офанзиви.

Най-много блокади записа Светослав Гоцев - 4. Също 3 добави другият център Лазар Бучков. Иначе втори по ефикасност бе аржентинецът Алехандро Торо с 12 точки, а Гоцев се регистрира с 10.

Дебют за мъжкия състав направи юношата Даниел Павлов, който съумя да запише и точка от начален удар. За MVP на срещата бе определен Палев.

Левски приключва годината с посещение на " Берое ". Мачът в Стара Загора е на 16 декември от 18:00 часа.

В различен турнирен мач Монтана се наложи над Славия с 3:0 гейма (25:19, 25:16, 27:25) в зала " Панайот Пондалов " в столицата.

В последното си посещение за годината водачите в класирането записаха чиста победа над столичани. Гостите справедливо се поздравиха с триумфа откакто преобладаваха в играта в хода на целия мач. Домакините имаха задатък в резултата за малко единствено при започване на заключителната трета част.

Виктор Недялков бе най-резултатен с 12 точки, до момента в който за най-полезен бе определен резервата от отбора на спечелилите Димитър Калчев с 11 пункта.

Монтана остава на върха в подреждането с 8 триумфа и 2 провали, до момента в който Славия се намира на предпоследната 11-а позиция с актив от 1 победа и 9 загуби.

В третия мач от деня Дея спорт Бургас победи Черно море с 3:1 гейма (29:27, 23:25, 25:20, 25:17).