Левски се върна на върха в Първа лига, след като

...

"Левски" разби "Витоша" и отново е на върха в Първа лига

" Левски " се върна на върха в Първа лига, откакто реализира победен триумф с 4:1 над " Витоша " Бистрица като хазаин в мач от деветия кръг на Първа лига.

" Сините " можеха да реализират и доста по-изразителен триумф, в случай че не бяха безбройните пропуски пред вратата на Християн Василев, включително и неосъществена от Паулиньо дузпа в 63-тата минута.

Срещата стартира чудесно за отбора на Славиша Стоянович, който поведе още в третата минута посредством Давид Яблонски. Централният бранител, който бе голмайстор на отбора през предишния сезон, осъществя първото си попадение за тази акция, засичайки с глава центриране от корнер.
Снимка: Lap.bg
В идващите минути " Левски " продължи да натиска, само че пропуски пред вратата на противника направиха Габриел Обертан, Жерсон Кабрал и Станислав Костов.

В 20-ата минута, Яблонски можеше да вкара и втори гол, само че този път Василев отрази удара му.

До края на полувремето " Левски " продължи да бъде по-активният отбор, само че нов гол не падна.
Доста по-ефективна бе играта на " сините " в нахлуване през второто полувреме, когато осъществиха цели три гола във вратата на " Витоша ".

Първи измежду голмайсторите се записа Жерсон Кабрал, който бе прецизен в 51-вата минута. 12 минути по-късно " Левски " получи и дузпа, само че Паулиньо стреля доста едва, тъкмо в ръцете на плонжиралия Василев, който улови топката.

Две минути по-късно обаче " Левски " стигна до трети гол след бърза контраофанзива, приключена на празна врата от Костов. По сходен метод падна и четвъртият гол за домакините, като този път нападателят засече центриране по земя на Милош Цветкович отдясно.
Жерсон Кабрал пропусна отлична опция за пети гол секунди по-късно, а в 83-тата минута " Витоша' стигна до почетно попадение при едно от редките си минавания на центъра. Григор Долапчиев се оказа най-съобразителен и с глава вкара за крайното 4:1.

В класирането води " Левски " с 22 точки от 9 мача, до момента в който " Витоша " е на десета позиция с 10 точки.

" Лeвски ": Полачек, Цветкович, Яблонски, Белаид, Горанов, Мариани, Белмонт, Кабрал, Обертан, Паулиньо, Костов

" Витоша ": Василев, Гьонов, Милчев, Мутафчийски, Гочев, Лазаров, Котев, Вълчанов, Кутев, Садула, Долапчиев
Източник: btvnovinite.bg