Левски се наложи с 3-2 гейма (27:25, 25:17, 20:25, 25:27,

...

Левски взе дербито с ЦСКА, а с него и второто място

Левски се наложи с 3-2 гейма (27:25, 25:17, 20:25, 25:27, 15:2) над ЦСКА като посетител в зала "Васил Симов " в финален мач от постоянния сезон в женското волейболно състезание.

Агресивно нахлуване и мощна отбрана направиха срещата доста забавна, само че по-бързата игра и положителното посрещане на Левски донесоха триумфа за "сините ".

Благодарение на успеха си Левски заема втора позиция, а откакто стигна до тайбрек, ЦСКА се изравни по всички индикатори с Берое, наложил се с 3-0 над Раковски, само че старозагорки са с по-лоша геймова разлика и по този начин "червените " заемат трето място.

ЦСКА започва стремително дуела, като поведе бързо с 10-3, което принуди новия ментор на Левски Любка Дебърлиева да вземе спиране.

След него "сините " съумяха да изравнят играта и съвсем да настигнат противника, само че от своя страна Юлия Иванова реагира и след таймаута за домакините те отново поведоха по-сериозно в резултата.

Левски съкрати дистанцията до една точка при 17-16, по-късно направи и цялостен поврат, до 18-19, а за първи път поведе с повече при 20-23.

След оспорван край на гейма, въпреки всичко Левски се поздрави с победа в него с 27-25.

Във втория гейм към този момент "сините " бяха много по-концентрирани, поведоха рано и не изпуснаха самодейността. Левски стигна до голям задатък и разгроми ЦСКА в тази част 25-17.

В третата част ЦСКА взе ранно преимущество и въпреки в следствие Левски да се приближи оптимално, не стигна още веднъж до поврат и домакините се постановиха с 25-20.

Четвъртият гейм бе доста равносилен и оспорван, с обрати и равенства. След 21-21, Левски направи решителна крачка и стигна до два мачбола, само че ЦСКА освен ги избави, само че и с три следващи точки поведе с 25-24. "Червените " демонстрираха страховит дух и добър сервис, с цел да завоюват гейма с 27-25 и да пратят мача в тайбрек.

В него Левски поведе с 4-0, а по-късно и с 10-1, с цел да завърши небрежно нещата с 15-2.