Левски се наложи с 3:0 като гост на Пирин в

...

Черната сила изригна с хеттрик за Левски, носи първи успех на "сините" като гост

Левски се наложи с 3:0 като посетител на Пирин в среща от 6-ия кръг на Първа лига. Това е първи триумф на " сините " като посетител от началото на сезона и втори под управлението на Делио Роси.

Над всички през днешния ден беше появилият се като запаса в 54-ата минута Жуниор Мапуку, който означи и трите попадения за спечелилите. За отбелязване е и играта на Габриел Обертан, който беше забъркан в съвсем всички красиви моменти в мача.

През първата част " сините " бяха по-дейният тим на терена, само че мъчно съумяваха да стигат до вратата на " орлетата ". Домакините се защитаваха извънредно добре и съвсем не позволиха обстановки пред Благой Макенджиев.

Най-добрата за гол през първите 45 минути се откри пред централния бранител на Левски Давид Яблонски. В средата на полувремето той засече с глава центриране от корнер, само че топката мина над вратата. В 30-ата минута Антонио Вутов също можеше да се разпише, само че ударът му от въздуха от точката за осъществяване на дузпа бе неакуратен.

През второто полувреме обстановката на терена не се промени. Левски продължи с опитите да разпечата вратата на Макенджиев, само че мъчно съумяваше да сътвори голови състояние. Пирин пък разчиташе на епизодични контраатаки, при една от които като по знамение не стигна до гол. Анти Рениа беше изведен самичък против Божидар Митрев, само че стреля неопределено.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Левски най-сетне стигна до попадение. Вутов пусна пас в дребното наказателно поле към влезлия като запаса Мапуку, който с техничен удар прати топката във вратата. Само три минути по-късно обстановката за Пирин се усложни. Румен Сандев фаулира откъсващия се самичък против вратаря Обертан и справедливо получи червен картон.

Численото предимство на " сините " оказа въздействие и в 80-ата минута Мапуку вкара втория си гол в мача. Той се откъсна самичък против Макенджиев и не сбърка. В самия завършек на мача Черната мощ, както самичък се назовава нападателят, осъществя своя хеттрик, останал самичък против стража на Пирин. Той беше изведен по прословут метод от Обертан, който матира бранителите на домакини с пас с пета от въздуха - осъществяване, което рядко може да се види по българските терени.

След този мач Левски е с актив от 10 точки, до момента в който Пирин с едвам 5.

ПИРИН - ЛЕВСКИ 0:3
0:1 Мапуку (74), 0:2 Мапуку (80), 0:3 Мапуку (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Скучни начални минути. Играчите на двата тима не съумяват да основат забавни положения пред двете порти.
27 -  Яблонски засече с глава центриране от корнер, само че топката мина над вратата на Макенджиев.
29 -  Вутов опитва удар от въздуха, само че топката излиза в навън.
40 - Центриране от фаул в наказателното поле на Левски, само че не последва заплаха за Митрев.
45+2 - Kрай на първото полувреме!
--------------------------------------
46 - Начало на втората част!
47 -  Удар на Прохазка от придвижване, само че Макенджиев улови.
56 - Свалента топка към Вутов и шут от границата на наказателното поле, само че прекомерно неакуратен.
68 -  Страхотен пропуск за Пирин! Рениа излезе самичък против Митревм, само че не уцели вратата.
74 - ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Вутов получи пас от Обертан в наказателното поле и пуска към Мапуку, който с техничен удар се разписва.
76 -   Румен Сандев фаулира откъсващия се самичък против вратаря Обертан и справедливо получава червен картон.
80 -   ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Мапуку се откъсна самичък против Макенджиев и вкарва втория си гол в мача.
90+3 -  ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Мапуку оформя своя хеттрик!
90+4 - Край на мача!

Резултат с изображение Пирин: 22. Благой Макенджиев, 19. Станислав Костов (90+1 Христов), 30. Тодор Траянов , 21. Александър Башлиев , 24. Антон Костадинов , 11. Даниел Младенов, 99. Радослав Кирилов  (41 Рениа), 3. Румен Сандев , 14. Стилиян Николов, 6. Тодор Паланков  (83 Ничев), 18. Юлиян Попев
Резерви: 76. Красимир Костов, 15. Димитър Благов, 20. Кирил Грозданов, 29. Петър Христов, 25. Методий Стефанов, 7. Анти Рениа, 27. Костадин Ничев
Tреньор: Милен Радуканов

Резултат с изображение Левски: 1. Божидар Митрев, 3. Димитър Пиргов, 28. Давид Яблонски, 4. Иван Горанов, 19. Милош Цветкович 8. Антонио Вутов (85 Найденов), 71. Васил Панайотов, 9. Серджиу Буш (54 Мапуку     ), 13. Жорди Гомес , 15. Роман Прохазка, 32. Габриел Обертан
Резерви: 24. Александър Любенов, 6. Ивайло Найденов, 10. Жуниор Мапуку, 14. Мики Орачев, 25. Георги Ангелов, 30. Нелиуц Рошу, 75. Алекс Боримиров
Tреньор: Делио Роси

Стадион:  " Христо Ботев ", Благоевград
Съдия: Николай Йорданов