Левски се наложи над Ямбол с 80:79 (11:17, 24:17, 26:18,

...

Баскетболният Левски победи Ямбол в драматичен мач

Левски се наложи над Ямбол с 80:79 (11:17, 24:17, 26:18, 19:27) точки като посетител в среща от 26-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). „ Сините “ записаха девети триумф от началото на сезона, а Ямбол прекъсна серията си от четири следващи победи с 15-о проваляне досега.

Домакините натрупаха задатък от 6 точки – 17:11 след първите 10 минути игра, само че до почивката отстъпиха самодейността на Левски и гостите поведоха с 35:34.

„ Сините “ продължиха да бъдат по-ефективни и след паузата, откъсвайки се с 61:52 преди последната четвърт.

Двубоят бе решен от извънредно напрегнати финални минути, в които противниците си размениха няколко пъти водачеството. Победата за гостите от София донесе Димитър Маринчешки, който бе фаулиран от Александър Матушев. Маринчешки бе прецизен на два пъти от наказателната линия 3 секунди преди края на срещата и оформи финалното 80:79.

Трима баскетболисти на Левски осъществиха по 18 точки – Лъчезар Димитров, Марио Боянов и Димитър Маринчешки, който оформи „ дабъл-дабъл “ откакто овладя 13 битки.

Маркедрик Бел бе най-резултатен за домакините с 23 точки и 7 битки, а Питър Кис добави 16 точки и 6 битки.

За отбора на Ямбол следва домакинство на Шумен на 27 март, до момента в който на 29 март Левски ще гостува на Миньор 2015.