Левски се наложи над Лудогорец с 1:0 в последния кръг

...

Левски се наложи над Лудогорец в последния мач на Николай Костов

Левски се наложи над Лудогорец с 1:0 в последния кръг на Първа лига в мач за публиката. Победното попадение за " сините " вкара Фабио Лима, до момента в който първенците играха с доста футболисти от втория си тим, откакто еуфорията в Разград след следващата купа към този момент отмина, а чужденците явно са се прибрали за летните си ваканции.

Това бе едвам петата победа за Левски против " орлите " за състезание, а и финален мач за треньора на отбора Николай Костов, щаба му, капитана Николай Михайлов и евентуално централния нападател Рикардиньо. Последната победа на " сините " над Лудогорец бе през 2016, като от този момент имаше 24 срещи без триумф за столичани.

Първото полувреме не предложи доста забавен футбол, като съвсем липсваха положения пред двете порти. В 18-ата минута Спас Делев направи пробив, като Келиан ван дер Каап не съумя да почисти топката, която попадна в Клод Гонсалвеш, който стреля около десния дирек.

След половин час игра Марин Петков центрира, а Рикардиньо отклони топката, която се отби в бранител и излезе в корнер. Малко по-късно Петков стреля диагонално, а топката мина рисково около левия дирек.

На полувремето Николай Костов смени вътрешните си халфове Карлос Охене и Асем Митков с по-офанзивните Патрик Мислович и Евертон Бала. Левски заигра доста по-агресивно, а Фабио Лима откри резултата още в 48-ата минута. Той бе изведен отлично отдясно от Джавад Ел Джемили и стреля, като с помощна на левия дирек топката влетя в мрежата.

Веднага по-късно гостите можеха да изравнят, като Йоан Йорданов бе изведен самичък против вратаря Андреев, само че се забави, а ударът на Делев бе блокиран.

В 52-рата минута Галчев ме покрай втори гол, само че ударът му от безгрижен мина над напречната греда. След това вратарят Дамян Христов избави удари на Ел Джемили и Марин Петков.

В 83-ата минута игралият чудесно Мислович изведе Чандъров, който стреля в десния дирек. Малко по-късно Чандъров падна на земята при единоборство, само че изрита с бутоните Николай Николов от гостите и бе изпъден с пряк червен картон от съдията Крисиян Колев.
Източник: lupa.bg