Левски се класира за полуфиналите за Купата на България, след

Левски се класира за полуфиналите за Купата на България, след ...

Левски на полуфинал за Купата без да се напряга, гредите спасиха Дунав от погром

Левски се класира за полуфиналите за Купата на България, след като победи като гост Дунав с 2:0. Срещата се игра в Русе, а тимът на Делио Роси достигна до успеха без да дава максимума от себе си и с явна мисъл за идващата почивка. Въпреки, че не се напрягаха "сините" стигнаха и до две греди, а вратарят Антонов на два пъти се представи блестящо и предотврати голове.

Двубоят бе последен за футболна България за 2017 година. Попаденията за успеха на Левски бяха дело на най-дейния на терена - Жуниор Мапуку, и на Жерсон Кабрал. Холандецът записа своя първи гол с екипа на столичния гранд.

Жуниор Мапуку на два пъти пропиля добри възможности да вкара гол, но бе безмилостен в 23-ата минута. тогава французинът получи пас в наказателното поле от Цветкович, извъртя се добре и простреля Антонов.

В края на първото полувреме защитата на Дунав направи непростима грешка. Бранител изчисти топката в крака на свой съотборник и топката попадна в Кабрал, който от няколко метра не сгреши - 0:2.

През първата половина на второто полувреме Мапуку удари греда и пропусна веднъж излязъл сам срещу Антонов.

Най-чистото положение пред вратата на Левски дойде 12 минути преди края, когато топката бе центрирана към вратата на "сините", Будинов стреля много добре с глава, но Митрев показа рефлекс и изби.
Жорди Гомес пък показа класа и стреля директно от корнер,  а топката кацна върху напречната греда.

В заключителните минута Васил Шопов удари гредата след мощен удар от над 20 метра, а попадение на Дунав правилно бе отменено заради засада.

С успеха Левски се присъедини към Ботев, Славия и ЦСКА, които вече се класираха за полуфиналите. Жребият ще бъде теглен във вторник (19.12), а финалистите ще се определят след два мача на разменено гостуване.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018
Дунав - Левски 0:2
0:1 Жуниор Мапуку (23), 0:2 Жерсон Кабрал (45)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Удар на Мапуку по земя, но слабо и в ръцете на Антонов
14- Мапуку преодоля бранител и бе напът да излезе сам срещу Антонов, но стражът на Дунав го изпревари и улови
23- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Цветкович пусна пас по земя към Мапуку, който излъга бранител в наказателното поле и простреля Антонов - 1:0 за "сините"!
45- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Безумна грешка в защитата на Дунав. Бранител изчисти топката в крака на свой съотборник и топката попадна в Кабрал, който от няколко метра не сгреши - 0:2!
45+1- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Много опасен удар на Обертан, топката се отби в защитник и профуча покрай гредата
54- Греда! Страхотен пробив на Мапуку, който завърши с удар по диагонала. Топката срещна страничната греда
57- Жадна ножица на Бранимир Костадинов, но топката мина много далеч от вратата
67- Невероятен пропуск! Мапуку бе изведен сам срещу вратаря на Дунав, но не успя да го преодолее
77- Хубав удар на Будинов с глава, но Митрев показа рефлекс и изби
80- Греда! Жорди Гомес стреля директно от корнер,  а топката кацна върху напречната греда!
84- Греда! Васил Шопов стреля силно от дистанция, но топката срещна напречната греда
85- Отменен гол на Дунав! Костадинов вкара топката във вратата на Левски, но повторенията показаха, че правилно попадението е отменено и играчът е зад защитата на "сините"
90+2- Край на мача!

Резултат с изображениеДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 83.Христо Попадийн, 14.Божидар Васев, 22.Михаил Милчев (73-23.Христофор Хубчев), 21.Олексей Ларин, 8.Карлос Ятоба(46-77.Бранимир Костадинов), 11.Диян Димов, 10.Васил Шопов, 20.Димитър Георгиев (57-4.Петър Патев), 94.Юлиян Ненов, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Мартин Луков, 77.Бранимир Костадинов, 4.Петър Патев, 23.Христофор Хубчев, 6.Благовест Ленков, 31.Кристиян Парашкевов, 17.Константин Цветанов
Треньор: Малин Орачев

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 3.Димитър Пиргов, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон, 19.Милош Цветкович, 13.Жорди Гомес, 71.Васил Панайотов, 15.Роман Прохазка, 26.Жерсон Кабрал (75-11.Антъни Белмонт), 32.Габриел Обертан, 10.Жуниор Мапуку (81-9.Серджиу Буш)
Резерви: 24.Александър Любенов, 6.Ивайло Найденов, 9.Серджиу Буш, 11.Антъни Белмонт, 14.Мики Орачев, 25.Георги Ангелов, 30.Нелуц Рошу
Треньор: Делио Роси