Левски се класира за първи път от 13 години в

...

Гол в последните секунди прати Левски на плейоф за групите на ЛК

Левски се класира за първи път от 13 години в плейоф за влизане в групите на евротурнир. " Сините " победиха с 2:1 израелския АПОЕЛ Беер Шева в среща от третия прелиминарен кръг на Лигата на конференциите.
Прочетете още
В 15-та минута Патрик Габриел-Галчев центрира в наказателното поле, а Уелтън съумя да засече с глава и откри резултата.

Мачът вървеше добре за домакините и израелците бяха обезвредени, само че отборът позволи прекомерно леко попадение. Това стана в 79-та минута, когато след осъществяване от корнер топката беше изчистена, само че право в българина Йоан Стоянов, който беше оставен непокрит и с удар от воле от дъгата на пеналта не сгреши за 1:1.

Драмата беше цялостна и в последната 6-та минута от добавеното време Левски стигна до успеха и елиминирането на АПОЕЛ. След безредие в пеналта топката доближи до Роналдо, който с прекрасен компактен удар по земя осъществя за крайното 2:1.

Така Левски отстрани израелците с общ резултат 2:1 след нулевото тъждество в Израел.

Отборът ще играе в плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите против немския Айнтрахт Франкфурт, който през сезон 2021-2022 завоюва Лига Европа.

Първият мач сред Айнтрахт и Левски ще бъде на 24 август на националния стадион " Васил Левски " в София.
Източник: trafficnews.bg