Левски разби Септември Симитли със 7:0 и уверено продължава напред

...

Левски напомпа самочувствието и се изстреля към 1/4-финалите на Купата, Бари блесна с хеттрик

Левски разруши Септември Симитли със 7:0 и решително продължава напред към 1/4-финалната фаза за Купата на България. Марин Петков стартира "синята " голеада в 20-ата минута, след което последваха две попадения на Билал Бари. През втората част домакините не отпуснаха газта и осъществиха нови четири гола. Бари оформи своя хеттрик, а Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов също записаха имената си измежду голмайсторите.

Домакините съумяха да наложат пресата си още от първия съдийски сигнал. В четвъртата минута Марин Петков овладя топка и стреля към вратата на Антонио Тута, само че шутът му бе блокиран от противниковата отбрана. Топката се озова в краката на Билал Бари, който обаче бе съвършено затворен от стража на Септември.

Последва късмет за Левски от свободен удар. Гьоко Зайков засече центрирането на Георги Миланов, само че насочи нещо приблизително сред удар към вратата и центриране към Билал Бари и топката се оказа лесна за Тута.

В осмата минута Марин Петков се размина с откриващото попадение. Нападателят бе пропуснат от отбраната на Септември и стреля към вратата, само че Тута отрази. Отбитата топка доближи до Мартин Петков, който също стреля, само че прати кълбото над вратата.

Три минути по-късно Септември дочака първата си опция, когато Китан Василев центрира от преференциална позиция, само че Андриан Краев се извиси над всички и предотврати заплахата.

Натискът на "сините " даде резултат и последваха вихрени минути. В 20-ата Марин Петков осъществя своя четвърти гол за сезона и изведе Левски напред. Георги Миланов нахлу в наказателното поле и подаде към младока, който с удар от близко прати топката в мрежата на Тута.

Само две минути по-късно задатъкът на домакините към този момент бе двоен, откакто Билал Бари засече центриране на Андриан Краев и се разписа в трети следващ мач.

Преди да е минал и половин час игра Бари още веднъж бе на точното място, с цел да засече меко подаване на Димитър Костадинов, и означи ново попадение, с което оформи класиката.

В една от редките благоприятни условия за Септември Васил Божинов се възползва от неточност на Гьоко Зайков и навлезе в наказателното поле на "сините ", където обаче бе спрян от Хосе Кордоба. В края на първата част Септември стартира да провежда постепенни офанзиви, с което да приближава наказателното поле на "сините ", само че без действителен триумф.

Второто полувреме започва с нов късмет за домакините. Марин Петков преодоля Васил Божинов по фланга и опита центриране по земя към наказателното поле. В първия миг топката бе изчистена, само че доближи до Патрик-Габриел Галчев, който пък я сложи на главата на Димитър Костадинов. Бившият състезател на Септември София обаче стреля над вратата.

В 57-ата минута влезлият от пейката Здравко Димитров опита да помогне на Билал Бари да оформи своя първи хеттрик със синята фланелка. Мароканецът обаче бе добре затворен и не доближи до топката. След час игра и Борислав Цонев опита шанса си, само че топката мина настрана от вратата.

В 68-ата минута Георги Миланов се възползва от абсолютния безпорядък в наказателното поле на гостите. Тута не съумя да избие топката след осъществяване на ъглов удар и някогашният български национал с лекост повиши до 4:0.

Малко по-късно "сините " проведоха нова офанзива, в която Ивайло Найденов насочи пас към Бари и разреши на мароканеца да оформи първия си хеттрик със синия екип. Гостите отвърнаха с обещаващи дейности, приключили с положително позициониране на Гьоко Зайков, който затвори Васил Божинов.

Седем минути преди края на постоянното време и Димитър Костадинов записа името си измежду голмайсторите. В последните секунди Борислав Цонев можеше да означи второ попадение, само че нацели напречната греда.

Така "сините " означиха седем попадения във вратата на собствен противник за първи път от 2018-а година, когато със същия резултат разгромиха Верея.

Левски - Септември Симитли КР 7:0
1:0 Марин Петков 20'
2:0 Билал Бари 22'
3:0 Билал Бари 27'
4:0 Георги Миланов 68'
5:0 Билал Бари 70'
6:0 Борислав Цонев 80'
7:0 Димитър Костадинов 83'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 66. Пламен Андреев, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов (к), 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович

Треньор: Станимир Стоилов

Септември Симитли: 24. Антонио Тута, 77. Кристиян Михайлов, 4. Димитър Митев, 28. Крум Николов, 19. Васил Божинов, 17. Запро Динев, 11. Китан Василев, 6. Йоан Петров, 66. Христо Младенов, 10. Анатоли Лулейски (к), 99. Кирил Грозданов