Левски приема Верея в мач от 17-ия кръг Първа лига.

...

На живо: стартовите 11 на Левски - Верея

Левски приема Верея в мач от 17-ия кръг Първа лига. Двубоят е с начален час 17:30 и ще се излъчва директно по DIEMA SPORT и онлайн на GONG PLAY. Също по този начин можете да го наблюдавате минута по минута на GONG.BG.

На “Георги Аспарухов” играчите на Делио Роси ще сторят всичко по силите си, с цел да победят старозагорския си противник. “Сините” ще опитат да се оправдават за равенството 0:0 с Витоша Бистрица в предходния кръг, което ги отдалечи на 10 точки от водача Лудогорец.

Левски е единственият непобеден хазаин, Верея ще го опитва

Иначе Левски е единственият непобеден тим в домашен дуели, в които взе 20 от 24 вероятни точки през сезона, към момента никой гостуващ отбор не е отбелязал гол на „ Герена”.

Вратарят на Левски Божидар Митрев върви към персонален връх за най-вече мачове без позволен гол в границите на едно състезание – до момента са 12, а най –голям брой записва през сезон 2014/15 година с екипа на Локо Сф – 16 в 32 мача.

Верея е един от трите отбора, против които обаче не съумя да резервира вратата си суха, наред с ЦСКА и Лудогорец.

Роман Прохазка пък ще запише 150-и мач с фланелката на “сините” във всички шампионати.

Откакто напусна Левски на 12 април 2013 година Илиан Илиев няма загуба като треньор от сините – 1 победа (3:2 на „ Герена”) и 2 равенства (1:1 и 2:2 на „ Лаута”) отпред на Локо Пд, както и победа с 2:0 отпред на Верея в 4-ия кръг на сегашния сезон.

Вижте съставите на двата отбора:

Левски: 21 Божидар Митрев, 4 Иван Горанов, 5 Холмар Ейлофсон, 9 Серджиу Буш, 11 Антони Белмонт, 13 Жорди Гомес, 15 Роман Прохазка, 19 Милош Цветкович, 26 Жерсон Кабрал, 28 Давид Яблонски, 32 Габриел Обертан

Верея: 12 Георги Аргилашки, 21 Здравко Илиев, 33 Мирослав Енчев, 4 Селим Бен Джемиа, 2 Хюсеин Сюлеймани, 8 Осман Балд, 20 Венцислав Бенгюзов, 7 Георги Андонов, 11 Илиан Йорданов, 17 Валери Домовчийски, 14 Исмаил Иса