Левски потъна за трети път в последните десет дни -

...

Черно море нанесе трета поредна загуба на Левски

" Левски " потъна за трети път в последните 10 дни - 1:3 като посетител на " Черно море " в 29-ия кръг на Първа лига. " Сините " паднаха от " Лудогорец ", ЦСКА-София и " моряците ", а головата им разлика в серията е 2:10.

" Черно море " се оправдава за загубата от " Локомотив " (Пловдив) и излезе на второ място, като изпревари ЦСКА-София с 1 т. " Лудогорец " води с 8 т. пред варненци, а в понеделник приема " Арда ".

Докато " Левски " сега е отвън Зона Европа, заемайки петото място. Четвъртият Локо (Пловдив) води на столичани с 2 пункта, преди гостуването си на " Берое " в неделя.

Двубоят във Варна бе характерен за този стадион - един от най-трудните за гостуващите тимове в родния футбол. Предложи най-вече борба, а домакините просто пречупиха изгубилия в последно време убеденост собствен конкурент, като се възползваха от грешките му.

Началото бе равностойно и без опасности. " Левски " имаше добра опция, само че Хоакин Фернандес стреля едва и в обсега на вратаря Иван Дюлгеров от 10-ина метра.

Така първата заплаха за " Черно море " стана гол - в 40-ата минута. Васил Панайотов центрира отдясно и вклинилият се сред бранителите на " Левски " Исмаил Иса откри резултата - 1:0.

За разлика от предходните си няколко мача, породили изказвания за неточности в подготовката, " Левски " този път стартира добре второто полувреме, като притисна домакините, налагайки високо движение.

В 54-ата Рикардиньо изравни след пас на Марин Петков. Голът вдъхна самочувствие на " сините " и в идващите минути те продължиха да превъзхождат. Но не съумяха да стигнат до цялостен поврат и още веднъж преклониха глави.

В 67-ата " Черно море " направи контра, Иса стреля, вратарят Иван Андонов мазета, а връхлитащият Андреас Калкан опъна мрежата - 2:1.

Този процес пречупи " Левски " и в 81-ата Атанас Илиев също се разписа, а от трибуните се чу " още, още ". Нов гол не падна.

След мача се стигна до грозни подиуми в бранша с почитателите на " Левски ". За разлика от Разград, където агитката на " сините " ги приветства, този път посрещна тима враждебно след последния сигнал на съдията.

Имаше опит Цунами да бъде без дрехи, което провокира интервенция на полицията. Стигна са до арести, а почитатели побесняха, счупиха седалки и част от оградата в бранша си. Хвърлиха също по този начин бомбички и димки, чуха се крясъци " оставка ".

Миналата неделя левскари биха други левскари в бранш А на мача с ЦСКА-София.