Левски постигна изключително важна победа при гостуването си на Берое.

...

Левски взе своето в Стара Загора с дебютен гол на Ивелин Попов

Левски реализира извънредно значима победа при гостуването си на Берое. „ Сините ” се постановиха с 1:0 над заралии в среща от 12-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара Ивелин Попов още в 3-ата минута. Голът беше дебютен за Попето в формален мач за столичани, само че в хода на обстановката останаха подозрения за игра с ръка на Илиян Стефанов.

В 35-ата минута основният рефер Георги Кабаков можеше да отсъди дузпа за Левски за нарушаване на Спас Георгиев против Георги Миланов само че подмина обстановката. Гостите държаха самодейността през целия мач, а заралии не заплашиха вратата на Пламен Андреев в нито един миг от мача. През второто полувреме „ сините ” можеше да създадат триумфа си и по-изразителен, само че с непростителен пропуск се регистрира Роналдо.

Така Левски събра 21 точки и заема 7-о място във временнното класиране, само че има и три мача по-малко. Берое е 10-и с 11 точки, като това бе и втора поредна загуба за новия треньор Николай Киров.

Левски нанесе своя удар още във 3-ата минута. Цунами центрира в наказателното поле за Илиян Стефано, а Иван Караджов излезе неразчетено, като не се разбра с Димитър Пиргов. Стражът не съумя да улови топката, която се озова в Ивелин Попов, а Попето на празна врата вкара дебютния си гол в формален мач за " сините ". Във въпросната обстановка останаха подозрения, че топката среща ръката на Стефанов.

В 9-ата минута Спас Георгиев пусна извеждащ пас за Стив Траоре, който обаче беше фаулиран от Хосе Кордоба пред наказателното поле. Симеон Мечев стреля над вратата от последвалия директен свободен удар. Пет минути по-късно Филип Кръстев направи двойно с Попето и насочи удар от границата на наказателното поле, само че Караджов се оправи. Секунди по-късно Абубакар Тунгара измъкна топката от Цунами и Кордоба отляво и навлезе в наказателното поле, само че опита да си завоюва дузпа по обикновен метод, падайки на тревата. Георги Кабаков даде сигнал играта да продължи.

В 21-ата минута Кръстев пусна към Цунами, а бразилецът насочи удар от 15-16 метра, само че не затрудни Караджов, който улови. Малко по-късно Уелтън проби отляво, като падна отвън наказателното поле. Топката остана в владеене на " сините ", като Роналдо подаде към Уелтън, който насочи удар в горния десен ъгъл, само че кълбото срещна горната греда и излезе в навън.

В 35-ата минута гостите разиграха пред наказателното поле на своя противник. Уелтън опита техничен пас, който да изведе Георги Миланов самичък против вратаря, само че Спас Георгиев съумя да се намеси в последния миг преди седмицата на столичани да овладее, като в обстановката останаха съществени подозрения за дузпа, защото футболистът на заралии по този начин и не игра с топката.

В 51-ата минута " сините " разиграха пред наказателното поле на домакините. Кръстев подаде към Миланов, който обаче от към 17-18 метра не съумя да уцели добре топката и стреля високо над вратата. Малко по-късно още веднъж Миланов насочи удар от далечна отдалеченост, само че не откри задачата.

В 64-ата минута Келиан ван дер Каап не съумя да почисти добре топката, която се озова в Тунгара. Малиецът шутира, само че неопределено. Минута по-късно удар на Мечев беше блокиран от Кордоба.

В 69-ата минута Роналдо направи непростителен пропуск. Бразилецът с глава изведе Уелтън отляво, който напредна и навлезе във вътрешността, подавайки към своя съотечественик. Роналдо насочи удар от към 5-6 метра, само че Караджов избави. Седем минути по-късно още веднъж Роналдо се озова на отлична позиция в наказателното поле, изведен от Цунами. Нападателят финтира бранител, само че вместо да шутира, реши да търси Уелтън, само че подаването му беше неопределено.

В 80-ата минута " сините " проведоха рискова офанзива с по едно допиране. Роналдо подаде към Андриан Краев, чийто удар от границата на наказателото поле беше разочароващо. Девет минути по-късно гостите получиха право да изпълнят директен свободен удар отдясно пред наказателното поле за нарушаване на Мечев против Петрис. Кръстев застана зад топката, само че стреля над вратата.

20:00 часа | 1

0:1 Ивелин Попов (3)

efbet Лига, 12-и кръг

Стартови сформира на двата тима:

БЕРОЕ:  1. Иван Караджов - 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Руи Педро, 8. Серкан Юсеин (46 - 9. Луизиньо), 10. Абубакар Тунгара, 13. Анисе Абел, 14. Стилиян Николов (80 - 77. Божидар Пенчев), 16. Симеон Мечев (к), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев (77 - 18. Митко Митков)

Резерви:  23.Иван Гошев (вр), 4. Валентино Пулиезе, 9. Луизиньо Да Силва, 15. Георги Динков, 18. Митко Митков, 44. Николай Николаев, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор: Николай Киров

ЛЕВСКИ:  1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов (64 - 88. Марин Петков), 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, 17. Уелтън, 10. Ивелин Попов (64 - 8. Андриан Краев)

Резерви:  13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър, 8. Андриан Краев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Ж.к.: Димитър Пиргов, Спас Георгиев, Луизиньо, Симеон Мечев (Берое); Филип Кръстев, Жереми Петрис (Левски)

Главен арбитър: Георги Кабаков, град Пловдив

Стадион: „ Берое “, град Стара Загора