Левски постигна една от най-категоричните си победи в последните години

...

Левски продължи победния си ход с 4:0 над Арда

Левски реализира една от най-категоричните си победи в последните години – 4:0 над Арда в 22-ия кръг. Още до почивката отборът на Николай Костов вкара три гола и реши разногласието.

Успехът изкачи сините на четвърто място в класиране с 41 точки, колкото има и петият Локомотив Пловдив. има единствено четири точки повече. Арда е на осмо място с 31 точки, само че записа пета загуба в шест мача.

Левски откри още в деветата минута. След осъществяване на тъч Марин Петков получи топката към ъгъла на наказателното поле, финтира съперник и с удар с левия крайник направи 1:0. Така 20-годишният Петков отпразнува по отличен метод мач номер 100 за клуба.

В 17-ата минута Арда пропусна страховит късмет да изравни – Борис Тютюков стреля в тялото на вратаря Пламен Андреев.

В 33-тата минута стана 2:0 след гол на Патрик-Габриел Галчев. Той осъществя непосредствено от директен свободен удар. Минута преди края на първата част новото попълнение Фабио Лима вкара първия си гол за Левски. Неговото попадение беше съвсем цялостно копие на гола на Петков – 3:0.

Второто полувреме стартира по метода, по който приключи първото – с гол за Левски. Негов създател стана Джавад ел Джемили. Две минути по-късно Арда остана с човек по-малко – Милен Стоев получи пряк червен картон за жестоко влизане в краката на Ел Джемили.

Това отхвърли Арда от всякаква опозиция, само че сините пожалиха противника си и стопираха да атакуват.
Източник: flashnews.bg