Левски победи ЦСКА с 2:0 в столичното дерби от 11-ия

...

Левски триумфира във Вечното дерби с два бързи гола

Левски победи ЦСКА с 2:0 в столичното дерби от 11-ия кръг на Първа лига. Резервата Илиян Стефанов и Уелтън подпечатаха триумфа за отбора си, а Иван Турицов бе изпъден за " армейците ".

На срещата участваха редица видни фигури в българския футбол. На трибуните на Националния стадион " Васил Левски " бяха вицепрезидентът на Българския футболен съюз Михаил Касабов, изпълнителният шеф на Левски Иво Ивков и президентът на клуба Наско Сираков, новото попъление на " сините " Абдулахи Шеху, и някогашният нападател на " алените " Димитър Бербатов.

През първото полувреме единственият прецизен удар бе на сметката на " сините ". Ивелин Попов изведе Роналдо самичък против противниковия пазач, само че Густао Бусато избави.

В 17-ата минута попадение на символичните посетители бе анулирано. Възпитаниците на Саша Илич проведоха рискова контраофанзива и сътвориха ужас в противниковата защита. В опит да почисти топката Хосе Кордоба я изрита право в своя съотборник Пламен Андреев. Кълбото попадна във вратата му, само че голът бе анулиран, след намесата на ВАР, заради засада на Лазар Туфегчич в хода на нападението.

Джонатан Линдсет стреля в лявата гредата преди паузата с компактен удар от отдалеченост.

След почивката дуелът бе краткотрайно пресечен поради липса на видимост, откакто почитателите в бранш " Б " възпламениха факли.

Натискът на Левски в напред във времето се отплати в 78-ата минута. Ивелин изведе Илиян Стефанов в наказателното поле. Бранителите в " алено " не съумяха да изчистят топката, а резервата прати кълбото в мрежата. Ситуацията бе преразгледана за подозрение на засада, само че попадението бе доказано.

Още с първата си офанзива след гола, възпитаниците на Станимир Стоилов удвоиха задатъка си. Уелтън стреля от придвижване след подаване в наказателното поле на Роналдо за 2:0.

В последната минута на постоянното време Иван Турицов получи пряк червен картон за удар с лакът в лицето на Уелтън.

Това е първа шампионатана победа за Левски във Вечното дерби от 2019 година насам и първа победа за Станимир Стоилов от 2007 година

ЦСКА заема 3-ата позиция в класирането с актив от 22 точки. Левски се намира на 8-ото място с 18 пункта.