Левски победи Спартак (Плевен) с 91:70 (23:15, 25:17, 35:21, 8:17)

...

Левски прегази Спартак Плевен за Купата на България

Левски победи Спартак (Плевен) с 91:70 (23:15, 25:17, 35:21, 8:17) и се класира за полуфиналите на шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже. Финалната осмица на конкуренцията се организира в Ботевград.

В спор за място на финала "сините " ще играят с спечелилия от мача сред Ямбол и Балкан (Ботевград), който е от 20.00 часа.

Отборът на Левски стартира по-силно мача и на почивката имаше преднина от 48:32. Столичани изиграха страхотна трета четвърт, в която вкараха 35 точки и след 30 минути водеха с 30 точки при 83:53.

В началото на последната част задатъкът на "сините " доближи 33 точки (87:54), след което те понижиха оборотите и плевенчани триумфа да понижат изоставането си.

Така Левски завоюва с 91:70 и на следващия ден ще играе на полуфинал.

За спечелилите петима се отличиха с повече от 10 точки. Най-резултатен беше Марио Литъл със 17 точки, по 13 прибавиха Цветомир Чернокожев и Ивица Радич (11 борби), а с по 10 приключиха Венцислав Петков и Асен Великов.

За Спартак по 12 точки осъществиха Божидар Аврамов и Максим Корниенко (5 борби).