Левски победи със 104:74 (25:18, 31:20, 28:16, 20:20) Берое като

...

Левски разби Берое с 30 точки разлика

Левски победи със 104:74 (25:18, 31:20, 28:16, 20:20) Берое като хазаин в мач от  осмия кръг на НБЛ. Успехът е четвърти за “сините ”, които имат и три загуби в сметката си. “Зелените ” са с баланс 3-5.

Срещата в столичната зала “Триадица ” започва добре за домакините, които си осигуриха задатък от 7 точки след 10 минути игра. Във втората четвърт те съумяха да усилят преднината си до 18 точки. След паузата нищо на паркета не се промени в играта на двата тима, също така че разликата в интерес на домакините продължи да набъбва. Въпреки равностойната последна част, до изненада не се стигна.

Алън Арнел беше най-резултатен за Левски с 23 точки, по 16 вкараха Лъчезар Димитров и Джон Флорвиъс, Николай Михайлов добави 14 точки.

За Берое Корнелиъс Хъдсън се отличи с 15 точки, а Дариус Хол наниза 13.
Източник: novsport.com