Левски победи с 2:1 Черно море в мач от 33-ия

...

Черно море загуби гостуването на Левски

" Левски " победи с 2:1 " Черно море " в мач от 33-ия кръг на efbet Лига и си обезпечи най-малко бараж за място в евротурнирите.

" Сините " се изравниха по точки с ЦСКА 1948, само че са четвърти в класирането поради преимущество на " алените " в директните дуели. Варненци към този момент са 7 точки зад тях при оставащи два кръга до края на шампионата. Рикардиньо беше героят за Левски в петъчната вечер с два гола за триумфа (20, 71).

Той направи обрата цялостен, откакто Матеус Машадо изведе гостите напред още в 12-ата минута. Преди второто попадение на " сините ", гостите пропиляха две отлични благоприятни условия пред вратата на Пламен Андреев, който в добавеното време удържа трите точки, спасявайки шут на Атанас Илиев от директен свободен удар.

И двата тима влязоха много нападателно в дуела, само че първи удариха гостите. В 12-ата минута Даниел Димов притисна Филип Кръстев, който загуби топката, която бързо бе подадена към Виктор Попов. Защитникът на Черно море откри Матеус Машадо, който изпревари Сонко Сундберг и с удар в долния десен ъгъл откри - 0:1.

Отговорът на Левски не закъсня и пет минути по-късно равенството бе възобновено. Цунами напредна отляво и пусна към Уелтон, който с паралелно подаване задължи Рикардиньо да прати топката зад тила на Дюлгеров - 1:1.

В 22-ата минута трибуните избухнаха с искания за дузпа. При една контраофанзива на " сините " първо Роналдо, а по-късно и Рикардиньо паднаха в наказателното поле на Черно море, само че Георги Кабаков беше безапелационен, че не е имало нарушаване на разпоредбите.

В добавеното време на първата част Ивелин Попов пропусна да направи цялостен поврат. Поредният пробив на Уелтън отляво приключи с чудесно подаване по земя към точката на дузпата, където бе Попов. Ветеранът шутира, само че не задоволително мощно и това разреши на Иван Дюлгеров да избие с крайник.

" Моряците " започнаха втората част с една смяна в състава - получилият жълт картон Цветомир Панов отстъпи мястото си на Едгар Пачеко. Това пък наложи връщането на Александър Василев отляво на защитата. Първите минути след почивката бяха за домакините, които обаче мъчно стигаха до голови положения. Може би по тази причина Андриан Краев в 56-ата минута опита да изненада Иван Дюлгеров с бомбен шут, който въпреки всичко уловен от стража на Черно море, въпреки и от втори опит. Две минути по-късно центриране на Едгар Пашеко стигна до Мазир Сула, чийто удар бе блокиран от Цунами. При добавката на Алекс Фернандес пък топката излезе в навън.

" Моряците " се разминаха с автогол в 61-ата минута, откакто Васил Панайотов подложи крайник при остро центриране на Уелтън и топката мина рисково близо около вратата на Дюлгеров. Последваха мощни минути за Черно море, който на два пъти пропусна златни шансове. Грешка на Филип Кръстев в центъра на терена в 64-ата минута разреши на Мазир Сула да му отнеме топката и да пусне към Едгар Пашеко, който обаче шутира неопределено. Пет минути по-късно Матеус Машадо пропусна топката за Алекс Фернандес, който шутира, само че над напречната греда.

20 минути преди края Ивелин Попов отстъпи мястото си на Илиян Стефанов и секунди по-късно Левски поведе. Поредно центриране на Уелтон бе избито от Дюлгеров пред Илиян Стефанов, само че незадоволително добре и топката кацна на главата на Рикардиньо, който прати топката под гредата - 2:1.

Дълбоко в добавеното време на мача Черно море получи правото да извърши директен свободен удар и Атанас Илиев заложи на силата, само че Пламен Андреев не трепна и мазета, а с това и очакванията на варненци за Европа рухнаха.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1