Левски“ победи с 2:1 Ал Насър“ на стадион Ал Мактум“

...

Левски победи Ал Насър в първата си контрола от лагера в Дубай

„ Левски “ победи с 2:1 „ Ал Насър “ на стадион „ Ал Мактум “ в първия си дуел от зимната подготовка.

Двубоят не се излъчи поради експлицитното предпочитание на противника на „ сините “.

Играчите на Станимир Стоилов поведоха още в първата минута на мача. Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, който откри Марин Петков, а той с удар с левия крайник прати топката в мрежата на локалния отбор.

В седмата минута „ Левски “ имаше още един късмет за гол от ъглов удар отляво на противниковата врата. Филип Кръстев центрира към Илиян Стефанов, той стреля с глава, само че прати топката в навън.

Жереми Петрис изведе Марин Петков по дясното крило в 14-ата минута. Петков центрира към Рикардиньо, който стреля с глава, само че вратарят на „ Ал Насър “ избави.

Шест минути по-късно отборът от ОАЕ организира офанзива отдясно, топката бе центрирана към Раян, който я засече, само че Николай Михайлов избави.

В 22-ата минута Марин Петков удвои головата си сметка. „ Сините “ се възползваха от неприятно изчистена топка от вратаря на домакините, Петков подаде на Илиян Стефанов в наказателното поле, той му върна топката и от точката на дузпата Петков я изпрати в долния десен ъгъл за 2:0.

Четири минути по-късно Уелтън проби отляво, откри Стефанов на точката на дузпата, той шутира, само че вратарят на домакините мазета.

До края на първата част „ Левски “ продължи да е по-активният тим на терена, само че до забавни положения пред противниковата врата не се стигна.

Старши треньорът Станимир Стоилов направи шест промени в своя състав за началото на втората част: Пламен Андреев размени Николай Михайлов, Цунами – Жереми Петрис, Асен Митков – Андриан Краев, Ноа Сонко Сундберг – Хосе Кордоба, Роналдо – Уелтън и Асен Чандъров – Илиян Стефанов.

В 48-ата минута домакините върнаха едно попадение след мощен шут на Раян, който получи топката от Таарабт в наказателното поле.

В 63-ата минута Станимир Стоилов извърши седма смяна. Младият Преслав Бачев се появи на мястото на бразилеца Рикардиньо, за който дуелът бе всекидневен дебют със синята фланелка. Седем минути по-късно Келиан ван дер Каап размени различен дебютант – Кристиан Димитров, а Филип Кръстев бе сменен от Антоан Стоянов.

В 79-та минута Асен Митков центрира от корнер от ляво на вратата на „ Ал Насър “, Сундберг стреля с глава, вратарят на домакините мазета, топката попадна в Келиан ван дер Каап, той шутира, топката попадна във вратата на „ Ал Насър “, само че състезател на „ сините “ е бил в засада съгласно страничния арбитър.

Един от гениите в „ синята “ школа Александър Божилов размени голмайстора Марин Петков в 83-ата минута.

В заключителните минути липсваха чисти голови положения и „ сините “ се поздравиха с триумфа.

Левски – Ал Насър 2:1

1:0 Марин Петков 1′
2:0 Марин Петков 22′
2:1 Раян 48′

Левски:13. Николай Михайлов – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 17. Уелтън, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо
Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Ивелин Попов, 12. Дейвид Михалев, 16. Преслав Бачев, 18. Роналдо, 20. Асен Чандъров, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 41. Александър Божилов, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

РАЗВИТИЕ НА МАЧА Пожарна охрана МИНУТИ:

КРАЙ НА МАЧА! ПОБЕДА! 2:1

83 – Александър Божилов заменя Марин Петков.

79 – Асен Митков центрира от корнер от ляво на вратата на „ Ал Насър “, Сундберг стреля с глава, вратарят на домакините мазета, топката попадна в Келиан ван дер Каап, той шутира, топката попадна във вратата на „ Ал Насър “, само че състезател на „ сините “ е бил в засада съгласно страничния арбитър.

70 – Келиан ван дер Каап влиза в игра вместо Кристиан Димитров, Антоан Стоянов влиза в игра на мястото на Филип Кръстев

63 – Преслав Бачев заменя Рикардиньо

48 – домакините връщат едно попадение, след мощен шут на Раян, който получи топката от Таарабт в наказателното поле – 2:1.

46 – Шест промени в състава на „ Левски “. Пламен Андреев заменя Николай Михайлов, Цунами – Жереми Петрис, Асен Митков – Андриан Краев, Ноа Сонко Сундберг – Хосе Кордоба, Роналдо – Уелтън и Асен Чандъров – Илиян Стефанов.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! „ Левски “ – „ Ал Насър “ – 2:0

26 – нова офанзива на „ Левски “. Уелтън проби отляво, откри Стефанов на точката на дузпата, той шутира, само че вратарят на домакините мазета. При опита за добавка Рикардиньо извърши нарушаване против стража на „ Ал Насър “.

22 – ново попадение на Марин Петков! „ Сините “ се възползваха от неприятно изчистена топка от вратаря на домакините, Петков подаде на Стефанов в наказателното поле, той му върна топката и от точката на дузпата Петков я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на „ Ал Насър “ – 2:0!

20 – центриране отдясно по офанзивата на домакините, Раян засече топката в наказателното поле на „ Левски “, Николай Михайлов се намеси и избави.

14 – Петрис изведе Петков по дясното крило, той центрира, Рикардиньо стреля с глава в наказателното поле, само че вратарят на „ Ал Насър “ избави.

7- Корнер за „ Левски “, отляво на вратата на домакините. Филип Кръстев центрира, Илиян Стефанов игра с глава, само че топката излезе в навън.

1- Първа офанзива за „ Левски “! Кръстев подаде към Илиян Стефанов, той откри в наказателното поле Марин Петков, който шутира с левия крайник и я изпрати във вратата на „ Ал Насър “

Начало на мача

„ Левски “: 13. Николай Михайлов – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 17. Уелтън, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо
Източник: novinata.bg