Левски победи Марица с 2:1 във втората си контрола по

...

Левски обърна Марица във втората си контрола в Правец

Левски победи Марица с 2:1 във втората си контрола по време на подготвителния си лагер в Правец. Пловдивчани откриха резултата в 42-ата минута. Асен Чандъров пък върна паритета единствено минута по-късно.

В началото на второто полувреме Илиян Стефанов означи с глава и реализира цялостния поврат. В 79-ата минута Роналдо вкара третото попадение в интерес на " сините ". Така Левски стигна до втора победа в контролите си в Правец, откакто преди дни възпитаниците на Николай Костов надделяха Етър с 2:1.

Toва е общо трета инспекция и трета победа за Левски, откакто отборът надделя и Пирин преди да замине за лагера си в Правец. Следващата контрола на „ сините “ е на 8 юли, когато ще се изправят против кипърския АПОЕЛ.

Първата по-добра опция бе за Левски и пристигна в 10-ата минута. При ъглов удар за " сините " Асен Чандъров отклони с глава към Келиан ван дер Каап на далечната греда. Нидерландецът опита шут, който обаче прелетя над вратата.

В 16-ата минута пък Марица погледна към вратата на съперника. Веселин Марчев стреля от директен свободен удар, само че право в стената. След това той опита композиция със съотборник, при което нахлу в пеналтерията на Левски. Там Марчев се стовари на земята и не съумя да стреля. Нямаше искания за освен това, а съдията остави играта да продължи.

Три минути по-късно още по-добър късмет се откри пред Веселин Марчев. Той получи в наказателното на " сините " от Станислав Маламов и от близка отдалеченост стреля, само че топката срещна гърба на различен футболист от Марица и по-късно излезе в навън.

В 28-ата минута Илиян Стефанов бе изведен добре от Патрик-Габриел Галчев отляво. Той напредна и опита да преодолее стража на Марица Петър Начев. Изпълнението му обаче не бе тъкмо. Две минути по-късно по същия фланг Кристиян Йовов получи. Младежът финтира и навлезе в пеналтерията, след което шутира от сложна позиция. Топката прелетя настрана от вратата.

Марица Пловдив стигна до първото попадение в 42-ата минута. Сали Садъков проби отдясно и откри с пас по земята Станислав Маламов, който добави топката в близкия ъгъл на вратата.

Само минута по-късно Асен Чандъров възвърне равенството. След центриране Илиян Стефанов стреля с глава, а там Чандъров съумя да протегне крайник и да я добави в мрежата на пловдивчани.

В добавеното време на първата част Патрик-Габриел Галчев получи пас в центъра. Той опита изстрел отвън наказателното поле на Марица. Изстрелът му обаче бе отразен от Петър Начев.

Николай Костов направи няколко промени за началото на второто полувреме. Пламен Андреев застана под рамката на вратата, Хосе Кордоба пък размени Кристиан Димитров. Антоан Стоянов също влезе в игра.

Ивелин Попов центрира от дясното крило към точката за осъществяване на дузпа, където от втора позиция влетя Илиян Стефанов. Той с глава прати топката в долния десен ъгъл, а " сините " поведоха в 47-ата минута.

Само две минути по-късно Веселин Марчев засече центриране в наказателното поле на Левски, откакто с топката се разминаха Хосе Кордоа и Ван дер Каап. Пламен Андреев съумя да се намеси, а топката срещна и гредата преди да излезе.

Рикардиньо бе покрай ново попадение за " сините " единствено минута, откакто се появи в игра. Нападателят насочи мощен удар към вратата на Марица в 64-ата минута. Петър Начев обаче се намеси чудесно и мазета.

В 73-ата минута Уелтън опита изстрел от сериозна отдалеченост. Изпълнението му не бе положително и топката прелетя високо над вратата. Секунди по-късно Келиан ван дер Каап също нанесе удар, само че топката бе изчистена.

Шест минути по-късно Левски стигна до нов гол. Рикардиньо съумя да смъкна с глава към Роналдо, който от вътрешността на накзателното поле, не остави шансове на Петър Начев и вкара за 3:1 с мощен удар.

В 87-ата минута Уелтън напредна по левия фланг и пусна пас по земя за Джавад ел Джемили, чийто изстрел обаче не затрудни стража на пловдивчани. След това се стигна до безредие в пеналтерията, само че " сините " не съумяха да се възползват от това. Минута преди края на постоянното време пък топката бе изчистена от голлинията при нова страхотна опция за Левски.