Левски победи Локомотив София с 2:1 в контрола, играна на

...

Левски обърна Локомотив София в контрола на Герена

Левски победи Локомотив София с 2:1 в контрола, играна на стадион „ Георги Аспарухов “ седмица преди началото на сезона. Двата тима си размениха по едно попадение през първата част, а Билал Бари донесе успеха за " сините " след почивката.

Гостите откриха резултата още в деветата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на " сините " настана безредие, топката стигна до капитана Красимир Милошев, който с удар по земя я прати във вратата на Николай Михайлов - 0:1. Четири минути по-късно Георги Миланов опита технично осъществяване, само че топката мина около вратата на Александър Любенов.

В 23-ата минута Цунами центрира към Роналдо, само че ударът на новото попълнение на Левски не откри задачата. Две по-късно пристигна и първият прецизен удар на " сините ". Александър Любенов мазета уверено изстрел по земя на Уелтън.

След половин час игра Георги Миланов получи тежък удар от Ивайло Найденов, което докара до жълт картон за бранителя на червено-черните. Малко по-късно Келиан ван дер Каап се строполи на тревата, държейки се за главата след тежък конфликт с Димитър Митков.

В заключителните секунди на първото полувреме Марин Петков стреля, получи се рикошет, само че Александър Любенов внимаваше и улови. Малко по-късно вратарят на Локомотив София улови и техничен изстрел на Уелтън в долния ляв ъгъл. " Сините " въпреки всичко съумяха да изравнят пред и съдията да е свирил края. Илиян Стефанов задържа отляво, след което подаде към Марин Петков. Младокът нахлу в наказателното поле и с изстрел в близкия ъгъл осъществя.

На почивката двамата треньори направиха по няколко промени по съставите си, като за сините под рамката застана Пламен Андреев, до момента в който за гостите в игра се появи каращият проби бразилец Винисиус. В 47-ата минута Дамянов отрази удар на Георги Миланов. Три минути по-късно Дамянов позволи неточност, давайки топката на Роналдо, само че бързо се поправи, с цел да не допусне гол във вратата си.

След един час игра бяха направени още промени по съставите, което разумно докара до спад в темпото на игра.

В 77-ата минута Хосе Кордоба насочи отдалечен удар с левия крайник, който мина около вратата и не заплаши Дамян Дамянов. Малко по-късно Патрик-Габриел Галчев отигра технично, центрирайки в наказателното поле, където Илиян Стефанов стреля с глава над вратата. В 84-ата минута Левски стигна до обрата. Антоан Стоянов центрира в наказателното поле, където Билал Бари доста атрактивно с ножичен удар вкара под гредата. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg