Левски победи Локомотив Пловдив пред пълните трибуни на стадион Георги

...

В Деня на Апостола Левски напълни стадиона и надви Локо Пд

Левски победи Локомотив Пловдив пред цялостните трибуни на стадион " Георги Аспарухов ". Двубоят от 20-ия кръг на efbet Лига приключи при резултат 2:1 за " сините ". Преди началото на срещата футболистите на столичани дружно с управлението и почитателите уважиха паметта на патрона на клуба Васил Левски на паметника в центъра на София. След това пък се организира шествие на последователите до стадиона.
Локо Пловдив остана с човек по-малко в 18-ата минута, когато Мартин Паскалев повали Билал Бари на границата на наказателното поле. Съдията Волен Чинков незабавно уточни бялата точка. Ситуацията бе прегледана с ВАР, след което Паскалев бе изпъден с пряк червен картон, а реферът даде фаул на сантиметри пред пеналта. Филип Кръстев стреля в стената, топката обаче попадна на Андриан Краев. Халфът насочи удар към вратата, топката се чукна в тялото на състезател на Локомотив, заблуди Рейдър и влетя в мрежата му.
В 31-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол с първата си по-сериозна заплаха пред вратата на Николай Михайлов. Парвиз Умарбаев центрира чудесно от корнер, влезлият като запаса Милош Петрович надскочи всички в наказателното поле и с глава матира стража на Левски.
Веднага по-късно Билал Бари можеше да изведе домакините напред, само че ударът му срещна десния дирек на Лукас Рейдър. Секунди по-късно " сините " поведоха още веднъж. Филип Кръстев получи положително подаване пред наказателното поле и със страховит удар от разстояние порази вратата на Локомотив. " Смърфовете " бяха доста покрай попадение в 63-ата минута. Парвиз Умарбаев изведе добре Бирсент Карагарен в наказателното поле и той стреля по диагонала, само че на сантиметри от десния дирек на Николай Михайлов. Домакините можеха да вкарат трети гол малко преди края на постоянното време. Димитър Костадинов бе изведен на добра позиция пред наказателното поле и стреля, топката се чукна в крайници на Кристиан Гомис и кацна върху напречната греда, след което излезе в корнер.
Левски - Локомотив Пд 2:1
1:0 Андриан Краев (22)
1:1 Милош Петрович (31)
2:1 Филип Кръстев (33)
Червен картон: Мартин Паскалев (18-ЛП)
Източник: duma.bg