Левски победи като гост с 93:87 Спартак Плевен в среща

...

Левски с втора победа навън в НБЛ

Левски победи като посетител с 93:87 Спартак Плевен в среща от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Така "сините " взеха втора победа, а Спартак продължава да без триумф от старта.

Левски взе стабилен задатък от 16 точки през първата част, а за 10 минути наниза 30 точки. Втората част продължи по същия метод и гостите се отдръпнаха на почивката с задатък от 24 точки.

След подновяването на играта домакините от Спартак понижиха своя пасив до до 15 точки. Три минути преди края разликата падна до едвам три точки, откакто Давор Кунтич вкара нова тройка за Спартак.

Последните две минути минаха в осъществяване на наказателни удари, като нервите на "сините " се оказаха по-здрави.

Алекс Симеонов наниза 34 точки за спечелилите, а Александър Милов се регистрира с 14.

Ивко Ивков приключи 29 точки за Спартак, а Николай Маринов добави 14.